Pagal naują Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) patvirtintą tvarką privačių aukštųjų mokyklų studentai nuo kitų mokslo metų galės pretenduoti į studijų stipendijas, savo dydžiu prilygsiančias studijų krepšeliams. Šios studijų stipendijos skirtos geriausiais balais baigusiems abiturientams, norintiems patekti į valstybės nefinansuojamas studijų vietas pagal pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programas. Taip pat jų gali tikėtis ir antrosios pakopos bei doktorantūros studentai.
„Studijų stipendija kaip ir valstybės finansavimas studijoms bus skiriamas visam studijų laikotarpiui, išskyrus atvejus, kai studentas jos netenka“, - teigiama ŠMM pranešime. Taip pat nurodoma, kad studijų stipendija bus pervedama į studento nurodytą sąskaitą kas mėnesį lygiomis dalimis.
Vilniaus kooperacinės kolegijos (VKK) direktorius Jonas Jakubauskas sako tikys, kad tokia tvarka paliekamas atviras kelias jauno gabaus abituriento pasirinkimui. Taip pat jis pažymi, kad tai ne vienintelė būsimų VKK studentų laukianti naujovė.
Prasidėjus bendrajam priėmimui į Lietuvos aukštąsias mokyklas, Vilniaus kooperacijos kolegija stojantiesiems siūlo penkias naujas studijų programas. Kai kurios jų ruoš visiškai naujus, ber rinkos pageidaujamus specialistus.
Pavyzdžiui, „Mažmeninės bankininkystės ekonomikos“ studijų programa – pirmoji Lietuvoje studijų programa, kuri atsižvelgs į kredito unijų specifiką, orientuosis į smulkesnįjį, bankinio padalinio lygmenį. Rinkos poreikiams pritaikyta ir Lietuvoje analogų neturinti ir „Informacinių sistemų diegimo ir priežiūros“ studijų programa, kurią baigę studentai išmanys ryšių su klientais valdymo (CRM), įmonės resursų valdymo (ERP), personalo valdymo (HRM), e-verslo, tiekimo (SCM) ir kitas informacines sistemas.
Daugiau nei vienoje Lietuvos aukštojoje mokykloje studentai nesuras ir pardavimo valdymo specialistų rengimo studijų programos, kurioje bus ruošiami siauros specializacijos praktinių igūdžių turintys pardavimo valdymo specialistai.
VKK būsimiems studentams siūlo ir naują bei intensyvią „Komunikacinės verslo anglų kalbos“ studijų programą, suteiksiančią galimybę įgyti ne tik anglų filologijos diplomą, bet ir gauti stiprius vadybos bei verslo organizavimo pagrindus.
O „Maitinimo verslo organizavimo“ studijų programoje bus rengiami kvalifikuoti maitinimo verslo organizatoriai, gebantys įkurti, planuoti ir organizuoti maitinimo įmonės veiklą, naudoti pažangias visuomenės informavimo priemones, formuoti įmonės teigiamą įvaizdį ir jį viešinti.
Naujos studijų programos papildys tradicines ir jau išpopuliarėjusias VKK siūlomas Buhalterinės apskaitos, Komunikacijos ir informacijos vadybos, Verslo ekonomikos, Verslo vadybos studijų programas. Septintą dešimtmetį skaičiuojanti aukštoji mokykla – viena didžiausių nevalstybinių kolegijų Lietuvoje, rengiančių ekonominio profilio specialistus. Vilniaus ir Kauno padalinius turinčią kolegiją kasmet baigia apie 400 absolventų.