„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

12 baisių dalykų, susijusių su nejudriu gyvenimo būdu

Daugumai žmonių darbas ofise siūlo ilgas valandas sėdėti prie stalo. Šiuo metu nemaža pasiūla ergonomiškų priemonių, kurios šį sėdėjimą paverčia komfortišku. Be to, kai kurios darbovietės siūlo savo darbuotojams nemokamas arba už specialią kainą įsigyti kelias valandas sporto klube arba baseine.
Ar sėdėti yra kenksminga?
Ar sėdėti yra kenksminga? / Flickr.com

Kaip bebūtų, mokslininkai mano, kad dauguma iš sėdinčiųjų prie darbo stalo, jau pakenkė savo organizmui, o ištaisyti situacijai reikės ne vienos dienos. Taigi, toks natūralus dalykas kaip sėdėjimas gali turėti labai daug žalos organizmui.

Kodėl sėdėti žalinga?

  1. Sulėtėja medžiagų apykaita. Sėdint užspaudžiami vidaus organai, sulėtėja kraujo apykaita ir sumažėja insulino efektyvumas, taigi, riebalai deginami žymiai lėčiau.
  2. Neteisinga poza. Neteisingai sėdint susispaudžia tarpslanksteliniai diskai. Galva būna palinkusi į priekį ir pečiai turi kompensuoti neteisingą svorio pasiskirstymą.
  3. Nugaros ir stuburo traumos. Ilgai sėdint spaudžiama apatinė nugaros dalis, taip pat raumenys ir raiščiai.
  4. Susilpnėja socialiniai įgūdžiai. Ilgas sėdėjimas prie kompiuterio, ypač naršant internete, priverčia žmones mažiau bendrauti, todėl skatina psichologinį diskomfortą bendraujant gyvai. O tai kenkia ir savivertei, ir pasitikėjimui savimi, taigi, gyvenimo gerbūviui.
  5. Vienatvė ir depresija. Kai kompiuteris tampa vienintelė bendravimo forma, žmogaus socialinio rato dydis mažėja, o tai skatina vienatvės jausmo atsiradimą. Be to, sėdint prie kompiuterio, rečiau išeinama į gryną orą, taigi, trūksta saulės spindulių ir vitamino D. Šio vitamino trūkumas skatina tokių ligų, kaip diabetas arba vėžys, atsiradimą.
  6. Metabolinis sindromas. Ilgai sėdint vystosi riebalų masė, audiniai nepriima insulino. Tai skatina hormoninius ir klinikinius pakitimus, o taip pat ir iššaukia širdies bei kraujagyslių ligas.
  7. Chroniški skausmai. Neteisinga laikysena prie stalo paveikia apatinę nugaros dalį. Kylantys skausmai gali tapti chroniškais negalavimais.
  8. Persivalgymas. Dėl sėdimo gyvenimo būdo kalorijos deginamos lėčiau. Sėdint visuomet norisi užkandžiauti – visa tai veda prie persivalgymo ir antsvorio.
  9. Diabetas. Mažas judrumas skatina kūną kaupti normalų cukraus kiekį kraujyje, o tai mažina jautrumą insulinui.
  10. Vėžys. Aktyvumo sumažėjimas gali iššaukti vėžį. Sėdimas darbas ypač blogai veikia moteris, kurios dažniau suserga krūties, gimdos ar kiaušinėlių vėžiu.
  11. Širdies nepakankamumas. Nejudrus gyvenimo būdas neigiamai veikia ir vyrų sveikatą –vyrams dažniausiai dėl šios priežasties sutrinka širdies ir kraujagyslių sveikata.
  12. Mirtingumas. Keletą tyrimų įrodė, kad ilgalaikis nejudrus gyvenimo būdas padidina mirtingumą 6,9 proc. Esmė ta, kad jei jūs turite kokių nors sveikatos sutrikimų, nejudant ligų rizika padidėja.
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“