Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

7 požymiai, kad jūsų organizmui reikia persikrauti

Kiekvienas iš mūsų puikiai supranta, kad savo organizmo varginti nereikia, tačiau ne visuomet pavyksta tiksliai apskaičiuoti savo jėgas. Ši „matematika“ galioja ne tik darbui ir buities darbams, bet ir visoms gyvenimo sferoms.
Kai niekas nedžiugina...
Kai niekas nedžiugina... / Ivan Malkin, Flickr.com

Pats laikas išmokti racionaliai apskaičiuoti savo laiką ir jėgas, o taip pat ir įsiklausyti į savo organizmą – taip išvengsite kritinės būklės ir dramatiškų situacijų.

Dauguma iš mūsų nesusimąsto apie pasekmes  ir ant savo pečių užsiverčia per daug atsakomybės. Tai įvyksta dėl nemokėjimo teisingai ir racionaliai paskaičiuoti savo laiko. Visi norime uždirbti ir pasiekti daugiau, atsisakome artimųjų ir draugų pagalbos. Kodėl taip vyksta? Kai kas nesugeba atsisakyti vadovybei, dar kiti – artimiesiems. Stresas, depresija, nemiga – tai tik „gėlytės“, kurios mūsų laukia.

Kaip nuspręsti, kaip pervargęs jūsų organizmas? Ar neviršijo jis normų?

1. Jums trūksta laiko įgyvendinti visiems suplanuotiems darbams

Kiekviena diena suskaičiuota – planuojate sąrašą reikalų. Jei laiko katastrofiškai trūksta, ir jei neskyrėte dienotvarkėje laiko poilsiui, greičiausiai, visų darbų atlikti tikrai nepavyks fiziškai.

2. Jūs tampate užuomarša

Išsiblaškymas – pirmas pervargusio organizmo požymis. Jei jūs dažnai pamirštate svarbias datas, pamirštate paskambinti, kai tai svarbu, jums tikrai trūksta jėgų. Būtent todėl užimti žmonės turi sekretorius ar padėjėjus, taip pat veda darbotvarkes, kad išvengtų tokių situacijų.

3. Jūsų veiklos rezultatai pablogėjo

Nesėkmės darbe, nekokybiškai atliktas darbas ar buitinės pareigos, kurias jūs anksčiau atlikdavote puikiai – tai rodo, kad jūsų organizmas pervargęs, todėl ir negali susitvarkyti su įprastomis užduotimis. Deja, jei prisiėmėte per daug atsakomybės, nepasieksite norimo rezultato.

4. Per didelis jautrumas

Jei jūs anksčiau ramiai žvelgdavote į smulkmenas, pervargus į kiekvieną smulkmeną reaguojate jautriau. Erzinti gali bet kas: darbas, kaprizingas vaikas, triukšmas, kai kurie žmonės ir pan. Jei jaučiate dirglumą net ir pačiuose paprasčiausiuose dalykuose, pasirūpinkite savo poilsiu.

5. Apatija

Jums viskas vis vien. Svarbūs įvykiai jums nebesvarbūs – laikas sunerimti, nes jūsų organizmas pateko į kritinę situaciją, kurią reikia kuo greičiau išspręsti. Atminkite, kad depresija – tai apsauga, kai mūsų emocinė būklė pereina į apatiją, norėdama išvengti nervinio išpuolio.

6. Nemiga

Norėdamas užmigti, jūsų organizmas turi nusiraminti, o tai įmanoma tik tuomet, jei smegenys atpalaiduotos. Jūsų smegenys negali atsipalaiduoti dėl pastovių minčių apie būsimus darbus, problemas, todėl užmigti sekasi sunkiai.

7. Savijautos pablogėjimas

Jei jums „šokinėja“ kraujospūdis, dažnai ištinka galvos skausmai arba sutankėja širdies plakimas, atminkite, kad viskas vyksta dėl nervų – taip organizmas bando nusiraminti. Deja, jis žmogaus kūnas nėra geležinis, todėl nuovargis visų pirma atsiliepia sveikatai.

Kaip išvengti situacijų, kai mūsų sveikata pasiekė kritinį lygį? Kaip išvengti nuovargio?

Visų pirma, sudarykite svarbių darbų sąrašą artimiausiu metu. Jei viso šito sąrašo eilėje nelieka laiko poilsiui, vadinasi, pats laikas keisti savo požiūrį į gyvenimą ir į savo veiklą. Išskirkite, kokie darbai yra patys svarbiausi, o kurie – tik antraeiliai. Atsisakykite darbų, kurie netelpa į jokius rėmus – nepamirškite skirti laiko sau. Atminkite, kad organizmo įtampa gali sugadinti jūsų sveikatą negrįžtamai, todėl saugokite save.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos