- Valgykite daržoves. Kiekvieną dieną reikia suvalgyti nors šiek tiek žalių daržovių arba vaisių, naudingiausi iš jų yra ryškiai žali arba oranžiniai (salotos, špinatai, morkos). Organizmas reguliariai gaus būtinus vitaminus, mineralines medžiagas, mikroelementus ir augalinę ląstelieną.
- Naudingi riebalai. Riebalai būtini organizmui, ypač vyresniame amžiuje. Pagrindinis klausimas – kurie iš jų naudingi. Saulėgrąžų ir alyvuogių aliejuje yra naudingos rūgštys, būtinos organizmui ir ilgam gyvenimui. Pakaks ir po vieną arbatinį šaukštelį per dieną. O štai sviesto, sūrio ir mėsos reikia valgyti kuo mažiau.
- Judėjimas. Kiekvienos dienos lengva mankšta, trumpi pasivaikščiojimai ir kuo daugiau laiko gryname ore pailgina mūsų gyvenimą.
- Tabakas ir alkoholis. Tai uždrausta.
- Gera nuotaika. Visos išgyvenamos emocijos lieka ne tik galvoje: jos atsako už daugelį fiziologinių organizmo reakcijų. Todėl reikia išmokti nesinervinti dėl smulkmenų, o džiaugtis kiekviena akimirka.
- Smegenų veikla. Būtina duoti darbo pilkosioms smegenų ląstelėms, nes tik tuomet išlaikysite šviesų protą, todėl dažniau treniruokite atmintį.
- Atsipalaiduokite. Sugebėjimas atsipalaiduoti po įtampos visuomet yra naudingas, tam reikia rasti ir tinkamą laiką.
- Sveikas mietas. Miegas išryškina mintis ir leidžia pailsėti organizmui. Jo metu nurimsta širdies ritmas, sumažėja kraujospūdis, susitvarko hormonų veikla.
- Vėsuma. Organizmo apsauginei sistemai taip pat reikia treniruočių. Būtina vėdinti kambarius, o kartais ir pašalti nėra taip blogai: organizmas turi žinoti, kad jam bet kada reikės atsiginti nuo infekcijų.
- Valgykite mažiau. Dienos meniu turi sudaryti ne daugiau nei 2000 kkal. Racione negali trūkti vitaminų, ypatingai A, E ir C.
- Juokitės. Kai jūs juokiatės, dirba veido, pilvo preso, diafragmos, skrandžio raumenys. Be to, atsinaujina deguonies atsargos ląstelėse, išsivalo bronchai ir plaučiai, atsilaisvina kvėpavimo takai.
Gyvenkite ilgai ir laimingai!