Jei taip gyvenate, galite jau dabar užsirašyti į eilę pas kardiologą. Infarktai, insultai ir kiti „grožiai“ jaunėja. Ir visa tai susiję su nesveiku gyvenimo būdu.
Dauguma supranta, kad taip gyventi negalima, tačiau nieko ir nedaro, kad viskas klostytųsi kitaip. Kartais nenori, kartais nežino, kaip tai pakeisti. Taigi, nuo ko pradėti?
Pradėkite nuo įprastų tiesų. Meskite rūkyti. Pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis 2012 m. 1 594 žmonės mirė nuo piktybinių navikų, susijusių su rūkymu, taigi 100 tūkst. gyventojų teko 53 mirusieji nuo su rūkymu susijusių piktybinių navikų (mieste – 48, kaime – 65).
Kritiškai įvertinkite savo figūrą. Jei turite nereikalingų kilogramų, juos reikėtų numesti. Nereikia badauti, pirkti „stebuklingų“ tablečių, kankinti save dietomis. Peržiūrėkite mitybos racioną ir grafiką: riebalų – ne daugiau nei 30 proc., atsisakykite keptų, rūkytų mėsos gaminių.
Ribokite alkoholį. Puiku, jei galite jo visiškai atsisakyti. Venkite vietų, kur išgerinėjate, venkite draugų, su kuriais prarandate kontrolę.
Atsisakėte rūkymo ir alkoholio? Pats laikas sumažinti ir druskos vartojimą. Druskos perteklius nėra niekam naudingas. Iš pradžių nustokite sūdyti maistą valgio metu – tai tik dar vienas žalingas įprotis.
Didinkite fizinį krūvį. Daugiau judėkite gryname ore, nevažinėkite viešuoju transportu trumpaisiais atstumais, kur galite nueiti ir patys. 3-4 stotelės pėsčiomis energingu tempu kiekvieną dieną padės sunormalizuoti kraujospūdį.
Juk žinote, kad visos ligos nuo nervų. Venkite streso, nelaikykite emocijų savyje, išliekite jas į išorę. Dar geriau, jei mokate pyktį suvaldyti dar jam negimus – nesistebėkite, tai išties įmanoma.