Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kaip teisingai ilsėtis

Visi žino, kad ilsėtis – naudinga. Tačiau kaip patirti tikrą poilsį? Kaip dažnai mums reikia ilsėtis? Kaip pailsėti, kad pirmadienį į darbą išeitumėm darbingi?
Atostogų reikia visiems, ir kiekvienm skirtingų
Atostogų reikia visiems, ir kiekvienm skirtingų / Flickr.com

Kiek reikia miegoti?

Nieko nėra svarbiau už pilnavertį miegą naktį, kuris leidžia kūnui ir smegenims iš tikrųjų pailsėti.

Naktį miegoti reikia aštuonias valandas, teigia specialistai. Galima dalį nakties miego pakeisti dienos, tačiau tuo nepiktnaudžiauti. Miegoti dieną rekomenduojama tik tuomet, jei neišėjo pamiegoti naktį.

Dienos miegas naudingas tiems, kas turi įsisavinti didelius kiekius informacijos: šio miego dėka galima gerinti atmintį. Tačiau dienos miegas neturėtų būti ilgas.

Kiek reikia dirbti?

Dirbti žmogus turi ne daugiau nei 40 valandų per savaitę. Taigi, penkias dienas po 8 valandas. Jei dirbate daugiau, jūsų darbo valandos nėra produktyvios – dalį valandų jūs paprasčiausiai „atsėdite“.

Tačiau ir darbo dienomis „nuo skambučio iki skambučio“ reikia daryti pertraukas, ir visa tai reikalinga dėl darbo našumo.

Pertraukų reikia dėl susikaupusio nuovargio: specializuotuose darbuose šis dalykas yra netgi reglamentuotas.

Kokios gi normos?

Tie, kas ne taip intensyviai dirba kompiuteriu, tačiau kalba telefonu arba asmeniškai bendrauja su klientais, reikalinga 15 minučių pertrauka kas dvi valandas, neskaičiuojant pietų pertraukos.

O tiems, kurie neatsitraukia nuo klaviatūros, reikalingos 15 minučių pertraukos kiekvieną valandą.

Jei išnaudosite šias pertraukėles, tuomet jūsų darbas bus efektyvus.

Šalin rūkymo pertraukėles

Geriausia pertrauka – tai ne skirta rūkymui. Rūkymas – tik papildomas stresas mūsų imuninei sistemai. Per pertraukas daugiau judėkite.

Pasivaikščiokite, idealu, jei turite galimybę išeiti į lauką – skverą, parką. 5 minutės „žalių draugų“ apsuptyje – puiki streso profilaktika.

Galite atlikti mankštą ar masažą biure – patampykite stuburą, kojas.

Savaitgalis – poilsiui

Mokslininkai mano, kad geriausias poilsis – tai veiklos pakeitimas. Todėl savaitgalį skirkite ne problemų ar darbinių reikalų sprendimui.

Jokiais būdais nesirinkite sėdėjimo prie kompiuterio, jei visą dieną ir taip sėdite prie jo. Tiems, kurie dirba sėdimą darbą, rekomenduojama priimti vertikalią padėtį ir pagyvinti kraujotaką deguonimi.

Svarbiausiai – suplanuoti laisvadienius iš anksto, kad laiko praleidimas pats netaptų problema ir papildomu stresu.

Atostogos – visus metus

Ketverios atostogos po savaitę yra geriau nei vienos ilgai trunkančios. Juk per ilgą laiką žmonės įpranta tinginiauti ir pernelyg atsipalaiduoja, todėl labai sunku sugrįžti į darbinį ritmą. O trumpų atostogų metu vertinama kiekviena diena, todėl laikas nėra iššvaistomas.

Atostogas rekomenduojama imti ankstyvą pavasarį ir vėlų rudenį – taip prailginsite šiltą metų laiką. Ypač, jei išvyksite ten, kur šilta.

Vis dėl to, rekomenduojama neišvykti iš savo meridiano, t.y. stengtis likti ten, kur laiko skirtumas ne didesnis nei 2-3 valandos, ir organizmui nereikėtų per trumpą laiką derintis prie naujų pojūčių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos