Tyrinėkite medžiagą
Norėtųsi įsigyti „natūralių medžiagų“ dantų šepetėlį? Tačiau šereliai turi būti pagaminti iš dirbtinio plaušo.
Kiekvieno plaukelio viduje – juos gamina iš kiaulės šerių – dauginasi bakterijos, todėl šie šepetėliai nėra higieniški ir gali iššaukti įvairias burnos ligas.
Be to, natūralus plaušas yra per minkštas, o galiukų negalima užsukti, todėl aštrūs kraštai gali pažeisti emalį ir dantenas.
Išsirinkite kietumą
Dantų šepetėlio kietumas priklauso nuo plaušų, iš kurio jis pagamintas, diametro – kuo diametras didesnis, tuo šepetėlis kietesnis.
Šepetėlio kietumas būtinai turi būti įvardintas ant pakuotės: labi minkštas (ultrasoft, extrasoft), minkštas (soft), vidutinis (medium), kietas ir labai kietas (hard).
Labai minkštas dantų šepetėlis reikalingas vaikams iki 5 metų ir žmonėms, turintiems ypatingai jautrius dantis. Minkštas šepetėlis – vaikams nuo 5 iki 12 metų, taip pat kenčiantiems nuo kraujuojančių ir skausmingų dantenų. Vidutinio tvirtumo dantų šepetėlis tinka vyresniems nei 12 metų vaikams ir suaugusiems.
Kietus ir labai kietus šepetėlius naudoti be gydytojo nurodymo negalima, kadangi jie gali rimtai pažeisti dantenas, taip pat dantų emalį ir gilesnius dantų sluoksnius. Be to, kieti šepetėliai gali sužaloti ir tarpdančius.
Išsirinkite dydį
Kiekvienos dienos naudojimui gydytojai rekomenduoja dantų šepetėlius su maža galvute, apimančia 2-2,5 vieną šalia kito stovinčių dantų. Tokiais šepetėliais lengva manipuliuoti burnoje ir išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas.
Kiek gyvena dantų šepetėliai?
Dantų šepetėlius būtina keisti reguliariai kas 3 mėnesius, o minkštuosius – kas 1-2 mėnesius.
Elektrinis dantų šepetėlis
Privalumai:
- Gerai valo dantis
- Lengvai išvalo dantis
- Reikia mažiau laiko
- Lengva kontroliuoti dantų valymo laiką
Yra ir trūkumas, dėl kurio rekomenduojama dantis su elektriniu šepetėliu valyti 2-3 kartus per savaitę. Kartais šveičiantis traumuojamos dantenos ir pažeidžiami kietieji dantų audiniai.