Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kas vis dėlto lemia ilgaamžiškumą?

Šiais, 2014 m., Sočyje vyko tarptautinė konferencija, kurioje mokslininkai išvardino faktorius, lemiančius ilgaamžiškumą.
Kiek žvakučių dar užpūsite?
Kiek žvakučių dar užpūsite? / Flickr.com

Daugiausiai balų, žinoma, atitenka genetikai. Tyrimai, atlikti Italijoje, Bolonijos universiteto užsakymu, parodė, kad ilgaamžiai neserga širdies ir kraujagyslių ligomis, jiems negresia silpnaprotystė ir jie labai gerai atrodo pagal savo metus. Ilgaamžių genuose rasti unikalūs pakitimai, kurie apsaugo organizmą nuo polinkio į rimtus negalavimus.

Tačiau paveldėjimas – tai dar ne viskas. Jis sudaro apie 25-30 proc. Kitas labai svarbus faktorius – tai balterijų sudėtis organizme. Ilgaamžių organizme aptikta žymiai daugiau naudingų bakterijų, apsaugančių organizmą, kurios gali gaminti vitaminus ir išlaisvinti energiją.

Taip pat mokslininkai teigia, kad svarbu teisingai maitintis. Maksimaliai riboti savo racione dešras, mėsą, cukrų, daugiau vartoti žuvies, daržovių, vaisių ir uogų.

Tiems, kurie moka kovoti su stresu – papildomi taškai. Įrodyta, kad žmonės, turintys tikslus, susidomėjimą ir optimistinį požiūrį į gyvenimą, gyvena žymiai ilgiau.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?