Kompiuteris
- Vaizdas monitoriuje judantis, o jei ir monitorius kokybiškas, vis tiek akių negelbėja pernelyg ryškios spalvos. Akys įsitempia, o dėl šios priežasties gali svaigti galva, ją pradeda skaudėti, akys išsausėja, jas peršti.
- Kaip taisyklė, prie kompiuterio mes sėdim ilgą laiką, be to, vienoje pozoje. Todėl įsitempia kaklo, pečių ir stuburo raumenys.
- Aplink monitorių susidaro elektrostatinis laukas, o susidariusios oro dulkės sėda ant mūsų veido ir rankų. Nieko gero tai nežada...
Apsauga: Pastatykite kompiuterį prie sienos; atstumas iki ekrano turi būti ne mažesnis nei 50 cm; vėdinkite patalpą, kurioje dirbate, o geriausiai, jei drėgnai valytumėte dulkes; būtinai atlikite pertraukas: suaugusiems kas 2 valandas po 15 minučių, vaikams – kas 30 minučių po 15 minučių; prie kompiuterio praleiskite kuo mažiau laiko.
Mobilusis
- Tyrimai teigia, kad pravaikščioję daugiau nei 10 metų ir labai daug šnekėję telefonu žmonės, turi ne tokią tankią ląstelių „sienelę“, kontroliuojančią į smegenis patenkančias žalingas medžiagas. Tad tokiems žmonėms gresia Alzheimerio ar Parkinsono ligos, taip pat nervinio pobūdžio ligos.
- Spinduliavimas blogina atmintį, didina kraujospūdį, sendina organizmą. Be to, jis neigiamai veikia ir vyrų spermą.
Apsauga: kiek galima dažniau naudokite stacionarius telefonus; nesinešiokite mobilaus kelnių kišenėse ar pasikabinę ant kaklo.
Muzikos grotuvas
- Mažulytės grotuvo ausinės įstatomos giliai į ausį, tad yra stipriai prigludę prie klausos organų. Esant triukšmui, žmonės muziką garsina dar labiau, taip pažeisdami ausies organą. Paskaičiuota, jog 3 valandas klausant grotuvo, per 10 metų klausa pablogėja 30 proc.
- Dėl muzikos klausymo žmogus tampa išsiblaškęs, neretai melomanai pakliūna ir po automobilio ratais.
Apsauga: Neklausykite grotuvo visuomeniniame transporte ir esant dideliam triukšmui; įsigykite dideles ausines – jų neigiamas poveikis klausos aparatui ryškiai mažesnis; namuose klausykite muziką be ausinių.