Tačiau po kurio laiko galima pastebėti, kaip net ir kelintas puodelis kavos nekelia darbingumo, o raumenys atsisako dirbti ne tik sporto klube, bet ir kylant laiptais. Kas vyksta? Lėtinis nuovargis lydi beveik visus karjeros medžiotojus.
Kaip su tuo kovoti?
- Poilsis ir miegas. Norėdami sustiprinti imunitetą, privalote gerai išsimiegoti. Moterims miegas yra tarytum vaistas. Žiemą būtina miegoti mažiausiai 9 valandas, o vasarą galima mažiau – 7. Nereikia vengti ir popietinio nusnūdimo, jei yra tokia galimybė.
- Tinkama mityba. Norėdami nugalėti lėtinį nuovargį, prisiminkite apie papildus – kalį ir C vitaminą. Valgykite daugiau bananų, juodųjų slyvų, abrikosų, kopūstų, citrusinių vaisių, žalumynų, rytais gerkite erškėtuogių arbatą. Aštraus maisto mėgėjai turės kurį laiką atsisakyti šių skanumynų, pakeisdami juos vaisiais, pieno produktais, daržovėmis. Atminkite, kad bet koks alkoholio vartojimas ypač kenkia imunitetui.
- Grūdinimasis ir vandens procedūros. Efektyvi priemonė nuo lėtinio nuovargio – kontrastinis dušas. Kiekvieną rytą įjunkite iš pradžių šiltą vandenį, o po minutės – vėsų (iki 18 laipsnių). Tokia temperatūrų kaita stimuliuoja imunitetą. Tačiau visiškai šalto vandens reikėtų vengti – tai neigiamai veikia organizmą.
- Vakare pagulėkite šiltoje vonioje su putomis ir druska, į vonią įlašinę 5-7 kėnio arba eukalipto aliejaus lašus. Tai leis atsipalaiduoti ir gerai išsimiegoti naktį.
- Jei susirgsite... Paskutinis lašas – tai vaikščiojimas į darbą turint temperatūros. Toks elgesys nieko gero nesuteiks. Nešiojama liga dažnai perauga į lėtinę formą, o tai dar labiau silpnina imunitetą. Todėl jei jau susirgote, neikite į darbą, kol visiškai nepasveikote. Tokiu būdu vienu šūviu nušausite du zuikius: neužkrėsite kitų darbuotojų ir pasaugosite save nuo lėtinio nuovargio.