Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Gydomoji mankšta, kūno dizainas ir sportas – kas, kam ir kodėl?

Manote, kad kūno dizainas – tai sportas, o gydomoji mankšta skirta tik pensininkams ir prilyginate ją hemeopatiniams vaistams? Įsitikinkite, kad taip nėra.
Gydomoji mankšta skirta ne tik senukams
Gydomoji mankšta skirta ne tik senukams / Flickr.com

Gydomoji mankšta – dar vienas ligų gydymo metodas

Gydomoji mankšta skirta gydyti ligas arba jų pasekmes – ji padeda atsistoti po traumų ar operacijų. Ir jei prieš 20 metų gydytojai į šią mankštą žvelgė tik kaip į papildomą gydymo būdą, šiuo metu ji yra rekomenduojama kaip atskira gydymo priemonė.

Šiuolaikinė gydomoji mankšta naudoja platų metodikų diapazoną, kurios yra skirtos konkrečių kūno dalių gydymui.

Be to, prie tablečių ir įvairių medikamentų yra gana greitai priprantama, ir jos nustoja daryti įtaką žmogaus organizmui. Taigi, kuo ilgiau gydotės vienu vaistu, tuo mažiau jis jums padeda. Skirtingai nei mankšta: kuo žmogus ilgiau juda, tuo didesnė nauda jo sveikatai.

Taigi, gydomoji mankšta, ypač prižiūrint gydytojams specialistams, tai efektyvus gydymo būdas. Ir jei jums paskirta mankšta po ilgos ligos ar traumos, nevenkite jos: mankšta dažnai padeda geriau nei bet kokie vaistai.

Dvyniai „kūno kultūra“ ir „kūno dizainas“

Kažkodėl paminėjus „kūno kultūrą“, iš karto pagalvojame apie pabėgiojimus po stadioną ir rankų mosikavimą. Ko gero, tai vis blogas mokyklos palikimas. Tačiau be reikalo.

Kūno kultūra skirta stiprinti organizmo sveikatą. O tokios atmainos kaip „kūno dizainas“, „fitnesas“ yra skirti tam pačiam tikslui.

Kiek jus treniruosite savo kūną, spręsti jums: vieniems užtenka rytais 15 minučių pasivaikščioti, kitiems neužtenka ir pusvalandžio sporto salėje, o dar treti užsiima ekstremaliomis sporto šakomis. Ir viskas priklauso nuo išsikeltos užduoties bei tikslų.

Profesionaliame sporte svarbiausia yra siekti rezultatų. O štai kūno kultūros tikslas – gera savijauta ir sveikas kūnas.
Sportuoti reikia reguliariai, nes tik tuomet pasieksite norimo efekto: sustiprės raumenys, sulieknėsite, padidės ištvermė. Todėl labai svarbu sportuojant pasirinkti tą sporto šaką, kuri jums būtų maloni ir įdomi.

Didysis sportas – tik profesionalams

Profesionalai sportininkai visų pirma orientuoti į rezultatą. Tik nereikia pamiršti, kad juos lydi ir didelės bei sunkios traumos. Taigi, nereikėtų gretinti dviejų dalykų: profesionalaus sporto ir geros sveikatos.

Be fizinės sveikatos problemų, sportininkus lydi ir somatiniai susirgimai, kadangi siekiant aukštai užsibrėžtų rezultatų vyksta funkcionalūs pakitimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos