Kalifornijos (JAV) universiteto mokslininkai tyrimų metu bando išaiškinti, kaip padidinti organizme „gerojo“ cholesterolio kiekį.
Mokslininkai dirbo su 90 vyrų nuo 18 iki 30 metų, kuriems patinka sportuoti ir jie nevengia fizinės veiklos. Šie dalyviai buvo padalinti į tris grupes: gero sudėjimo vyrai, kurie treniruojasi jėgos sportu mažiausiai keturis kartus per savaitę; vyrai turintys antsvorio, kurie taip pat treniruojasi kas savaitę ne mažiau 4 kartų; ir vyrai turintys antsvorio, kurie neturi pastovaus treniruočių grafiko.
Visų savanorių fiziniai duomenys buvo užfiksuoti: ūgis, svoris, talijos apimtis, kraujospūdis, KMI. Buvo patikrinta raumenų masė ir miego arterijos storumas (širdies ligų požymis), taip pat paimti kraujo mėginiai. Buvo ištirtas kraujas: cholesterolis, insulinas, lytiniai hormonai ir įvairios kitos medžiagos. Be to, buvo įsitikinta, kaip cholesterolis atlieka antioksidanto funkcijas – pagal tai galima spręsti cholesterolio kiekį ir įtaką organizme.
Tyrimo autoriai pastebėjo, kad „gerasis“ cholesterolis funkcionuoja geriau pas tuos dalyvius, kurie reguliariai užsiima sunkiąja atletika, nepriklausomai nuo jų svorio. Su cholesteroliu puikiai susitvarko ir antsvorio turintys vyrukai, jei sportuoja reguliariai. Skirtingai nuo tų, kurie nesportuoja visiškai arba tai daro nereguliariai.
Gauti rezultatai parodo, kad reguliarios jėgos treniruotės gerina „gerojo“ cholesterolio funkcionavimą ir saugo nuo širdies ligų turinčius antsvorio. Nors kūno masė ir turi įtakos cholesterolio funkcionavimui bei fiziniui pasirengimui, tačiau organizmas vis tiek gali dirbti normaliai. O štai blogas fizinis pasirengimas didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.