„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Judėjimas ir cholesterolis

Dauguma pripažįsta, kad cholesterolis kenkia, ir organizme jis nėra pageidaujamas. Iš tikrųjų cholesterolis vykdo ir labai svarbias funkcijas, reikalingas sveikam organizmui. Aukštas „gerojo“ cholesterolio lygis apsaugo širdies ir kraujagyslių sistemą nuo ligų. Skirtingai nei „blogasis“ cholesterolis, kuris nusėda ant kraujagyslių sienelių.
Kas yra blogasis cholesterolis?
Kas yra blogasis cholesterolis? / Flickr.com
Temos: 1 Cholesterolis

Kalifornijos (JAV) universiteto mokslininkai tyrimų metu bando išaiškinti, kaip padidinti organizme „gerojo“ cholesterolio kiekį.

Mokslininkai dirbo su 90 vyrų nuo 18 iki 30 metų, kuriems patinka sportuoti ir jie nevengia fizinės veiklos. Šie dalyviai buvo padalinti į tris grupes: gero sudėjimo vyrai, kurie treniruojasi jėgos sportu mažiausiai keturis kartus per savaitę; vyrai turintys antsvorio, kurie taip pat treniruojasi kas savaitę ne mažiau 4 kartų; ir vyrai turintys antsvorio, kurie neturi pastovaus treniruočių grafiko.

Visų savanorių fiziniai duomenys buvo užfiksuoti: ūgis, svoris, talijos apimtis, kraujospūdis, KMI. Buvo patikrinta raumenų masė ir miego arterijos storumas (širdies ligų požymis), taip pat paimti kraujo mėginiai. Buvo ištirtas kraujas: cholesterolis, insulinas, lytiniai hormonai ir įvairios kitos medžiagos. Be to, buvo įsitikinta, kaip cholesterolis atlieka antioksidanto funkcijas – pagal tai galima spręsti cholesterolio kiekį ir įtaką organizme.

Tyrimo autoriai pastebėjo, kad „gerasis“ cholesterolis funkcionuoja geriau pas tuos dalyvius, kurie reguliariai užsiima sunkiąja atletika, nepriklausomai nuo jų svorio. Su cholesteroliu puikiai susitvarko ir antsvorio turintys vyrukai, jei sportuoja reguliariai. Skirtingai nuo tų, kurie nesportuoja visiškai arba tai daro nereguliariai.

Gauti rezultatai parodo, kad reguliarios jėgos treniruotės gerina „gerojo“ cholesterolio funkcionavimą ir saugo nuo širdies ligų turinčius antsvorio. Nors kūno masė ir turi įtakos cholesterolio funkcionavimui bei fiziniui pasirengimui, tačiau organizmas vis tiek gali dirbti normaliai. O štai blogas fizinis pasirengimas didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs