„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Judėjimas stipriai nervinei sveikatai

Judėjimas padeda ne tik atsikratyti antsvorio, bet būtent nuo judėjimo priklauso ir kiekvieno žmogaus nervinė sveikata.
Kiek įmanoma daugiau judėkite
Kiek įmanoma daugiau judėkite / Flickr.com

Be judėjimo žmogus jaučiasi sergantis...

Judėjimas – tai natūralus žmogaus poreikis. Visi žino, kad sumažėjus judėjimui, prastėja kraujotaka, kvėpavimas, virškinimas, mažėja raumenų masė, kenčia ir kitos organizmo funkcijos.

Žmonės, kurie dėl įvairių priežasčių yra priversti mažai judėti, greičiau pavargsta, jaučia silpnumą, yra sudirgę ir kenčia nuo nemigos, galvos skausmų, dažnai skundžiasi  sutrikusiu širdies ritmu, blogu virškinimu ir skausmu įvairiose kūno vietose.

Mažai dirbantys ir funkcionuojantys raumenys tampa nepaslankūs, netenka savo elastingumo ir mažėja. Tai turi įtakos ir kitiems organams, kuriuos palaiko raumenų masė.

... ir iš tikrųjų suserga

Be to, mokslininkai patvirtino, jog judėjimo trūkumas skatina organizmo ląstelių pakitimus. Mažai judančių žmonių galinės chromosomos – telomeros, trumpėja.

Šis procesas vyksta kiekvieno žmogaus organizme, ir būtent telomeros yra atsakingos už organizmo senėjimą ir jautrumą ligoms. O judėjimo nebuvimas spartina senėjimą. Ląstelių pakitimai turi stiprią įtaką žmogaus psichikai.

Kaip judėjimas veikia nervinę sveikatą

Dirbant raumenims smegenys gauna impulsus, kurie skatina atsinaujinti galvos smegenų žievę ir požievinius darinius. Be to, stiprėja visi fiziologiniai organizmo procesai, normalizuojasi medžiagų apykaita, ir žmogus jaučiasi stabilesnis.

Ne paskutinis faktorius stiprinant nervinę sistemą, yra ir kraujo patekimas į smegenis, o tai įmanoma tik tuomet, kai krauju apsirūpina visas kūnas, t.y. judant.

Ko gero, pastebėjote, kad įtemptai galvojant net nepajuntate, kaip pradedate vaikščioti po kambarį. Taip lengviau dirbti ir galvoti. Jei atkreipsite dėmesį į tokį mąstytoją, pastebėsite, kaip dirba veido, rankų ir viso kūno raumenynas. Taigi, raumenų judėjimas skatina ir smegenų veiklą.

Kiek judėjimo reikia smegenims?

Norint išlaikyti sveiką nervinę sistemą ir dirbant protinį darbą, reikia per savaitę mažiausiai 8-10 valandų įvairaus fizinio krūvio. Kitaip tariant, per dieną užtenka pusantros valandos aktyvių užsiėmimų.

Nervinę sveikatą teigiamai veikia paprasčiausias pasivaikščiojimas – po miestą arba parką. Dar efektyvesni yra šokiai arba rytietiška mankšta, joga. Šių užsiėmimų metu dirba visos raumenų grupės.

Normaliai nervinei sveikatai nereikia siekti rekordų – užtenka, kad smegenys reguliariai gautų impulsus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs