Junkitės prie „Slidininkų rojaus“ grupės tinkle „Facebook“
Pagrindinės taisyklės šaltuoju žiemos metu
Į lauką reikėtų eiti po apšilimo, t.y. atlikus keletą pratimų namuose.
Kad aktyvūs užsiėmimai nebūtų kenksmingi, reikėtų prisiminti mamos paliepimą – kvėpuoti tik per nosį. Kvėpuojant per burną, oras nespėja pakankamai sušilti , todėl galite greitai peršalti. Kai kvėpuoti tampa sudėtinga, sulėtinkite pratimų tempą, bėgimą pakeisti greitu ėjimu ir pan., tačiau jokiais būdais nesustokite.
Rekomenduojama sportuoti kuo toliau nuo automobilių ir kelių.
Vienos treniruotės metu stengtis derinti keletą užsiėmimų: įvairių tempimo pratimų, intensyvių pratimų, bėgimo ir intensyvaus ėjimo. Ir visuomet reikia judėti, jokiais būdais nesustoti. Netgi grįžti namo rekomenduojama ristele.
Kad ir kaip norėtųsi atsigerti, žiemą to geriau nedaryti. Kai grįšite namo, nusiprausite po dušu, tuomet pasimėgaukite ir karšta arbata, kuri kompensuos skysčių netekimą, tačiau neiššauks farengito.
Bėgioti žiemą rekomenduojama vieniems, kad nepriklausytumėte nuo kito žmogaus savijautos, besitęsiančių pokalbių.
Odos apsauga žiemą
Visas nuogas kūno dalis būtina pasitepti apsauginiu kremu bent 15 minučių prieš einant į lauką. Veidą patepti plonu kremo sluoksniu, lūpas – apsauginiu balzamu. Kokią kosmetiką įsigyti vyrams ir moterims, jums patars bet kurioje vaistinėje.
Drabužiai, avalynė, aksesuarai
Sportuoti per liūtį ir stiprų snygį nerekomenduojama, kadangi žemės paviršius tampa slidus, o matomumas blogas. Tačiau purškiant ar smulkiai sningant jums padės teisingai parinkti drabužiai. Viršutiniai drabužiai turėtų būti neperšlampami, o vidiniai – išstūminėti prakaitą į paviršių.
Patogu, kai viršutiniuose drabužiuose yra kišenės su užtrauktukais: jose galima laikyti telefoną, raktus, MP3 grotuvą. Aktyviai sportuojant įvairūs daiktai gali kristi iš atvirų kišenių.
Žiemos metu pasirūpinkite ir kepure: ji turi būti vieno sluoksnio, lengva, pasiūta ar megzta iš natūralių medžiagų. Jautresnieji šalčiui turėtų pasirūpinti ir sportui skirtomis pirštinėmis.
Esant minusinei temperatūrai, galima pasirengti šilumą sulaikančius apatinius. Juos rinkitės priklausomai nuo to, kaip aktyviai jūs sportuojate lauke ir kiek jūs sušylate treniruočių metu. Pagrindinis apatinių reikalavimas – jie turi būti prigludę prie kūno, taip vadinami „second skin“ (antroji oda).
Jokiais būdais nesirenkite po apačią koreguojančių apatinių, ypač populiarių tarp moterų, nes jie neigiamai paveiks kraujotaką ir netgi gali išprovokuoti nušalimą, o ne šildymą.
Šilta sportinė avalynė skiriasi lanksčiu padu, kuris ir neslysta. Norėdami išvengti traumų, avalynę šaltam orui rinkitės atidžiai. Batai turi būti tinkamo dydžio, pasirinkti atsižvelgiant į sporto rūšį.
Vėlų rudenį ir žiemą dienos yra trumpos, tad bėgioti tenka prieblandoje. Kad jus matytų aplinkiniai, įsisekite atšvaitus, o jei mėgstate bėgioti neapšviestais keliais (pavyzdžiui, miškelyje), įsigykite galvalempę ar kitą prisegamą žiebtuvėlį.