O kas bus senatvėje? Žmonės, kurie vengia fizinės veiklos, dažniausiai kenčia nuo antsvorio ir jiems tiesiog būtina pašalinių pagalba. Ir tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl reikia sportuoti.
Keičiam gyvenimo būdą
Jei pagaliau nusprendėte keisti savo sėdimą gyvenimo būdą, prieš tai pasikonsultuokite su savo gydytoju arba treneriu sporto salėje. Nebūtina siekti pasaulinių rekordų, tik reguliariai priversti kūną padirbėti. Atminkite, kad mažai fizinių pratimų yra geriau nei visiškai nieko.
Reguliarūs fiziniai pratimai gelbėja nuo amžiaus rykštės – osteoparozės, kurios metu susilpnėja kaulai, jie lūžta. Tie, kurie nori stiprinti savo kaulus, reikia daugiau vaikščioti ir kilnoti svarsčius.
Renkantis fizinius pratimus reikia atkreipti dėmesį į tuos, kurie jums teikia malonumą. Tai gali būti darbas sode, rytiniai pasivaikščiojimai, pasivaikščiojimai mieste ar užmiestyje, šokiai.
Jėgos treniruotės ne tik didina kūno raumenų masę, bet ir gerina medžiagų apykaitą. Organizmas sudegina daugiau kalorijų, todėl mažėja riebalų masė. O papildomi kilogramai – papildoma kitų ligų rizika.
Vyresnio amžiaus žmonėms kritimas kartais reiškia invalidumą iki gyvenimo pabaigos. Nuo to apsaugos raumenis stiprinančios mankštos. Dažniau atsikelkite nuo kėdės ar sofos ir daugiau vaikščiokite pėsčiomis. Atlikdami įvairius pratimus, vystysite savo kūno lankstumą.
Sveikatos receptas
Yra keturių tipų efektyvūs pratimai. Visų pirma, tai ištvermei skatinti skirti pratimai (bėgimas, vaikščiojimas, važinėjimas dviračiu, plaukimas, šokiai ir pan. veikla). Jų dėka širdis dažniau susitraukinėja, patankėja kvėpavimas. Šie pratimai naudingi ir širdžiai, ir plaučiams, ir kraujotakai. Ištvermės pratimai taip pat atitolina tam tikras ligas.
Jėgos treniruotės – tradiciniai atsispaudimai ir prisitraukimai padeda priaugti raumenų masės.
Balansavimo pratimų pirmoje vietoje – balansavimas ant vienos kojos. Beje, šio pratimo trukmė kiekvieną kartą turi ilgėti. Šis pratimas padeda išvengti kritimų, kurie dažniausiai ir yra kaulų lūžių priežastimi.
Tempimo pratimai, kuriuos rasite ir jogos, ir taiči, pilateso užsiėmimuose. Šios praktikos leidžia išsaugoti lankstų kūną, be to, taip jūs išsaugote smegenų jaunystę.
Ilgaamžiškumo programa
Iš pradžių pasirinkite pratimus, kurie jums patinka ir kuriuos galite lengvai atlikti dienos metu. Nereikia versti save atlikti pratimus, kurie jums nepatinka – ateis ir jiems laikas.
Mankštinkitės lėtai, tačiau po truputį tempą didinkite. Norėdami išvengti monotonijos, kartais paįvairinkite eiliškumą.
Jei galite, atsisakykite patogumų ir taip priversite save daugiau judėti. Tarkim, venkite lifto, pasivaikščiokite vienai stotelei likus iki namų ir pan.
Labai naudingi yra grupiniai užsiėmimai – jie padeda treniruoti raumenis, ir tuo pačiu pakelia nuotaiką, nes bendraujama su kitais žmonėmis. Bendras psichologinis tonas leidžia greičiau sveikti ir stiprinti organizmą.
Mes esame įpratę, kad fizinių jėgų sumažėjimas yra susijęs su senėjimu. Tačiau taip nėra. Mažiausiai 50 proc. šio proceso yra susiję su mažu fiziniu aktyvumu, todėl viską galima sutvarkyti. Bet kokiame amžiuje žmogus gali jaustis žvalus ir pasitikintis savimi.