„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kvėpuojam teisingai – stipriname pilvo raumenis

Sveikas kvėpavimas padeda išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, taip pat kvėpavimo ligų. Taisyklingas kvėpavimas vysto mūsų intelektą ir valią, jaunina organizmą ir atlieka dar daugybę kitų teigiamų dalykų.
Kvėpavimo pratimai
Kvėpavimo pratimai / Flickr.com

O taip pat yra kvėpavimo pratimai, skirti pilvo raumenims stiprinti. Jei atliksite juos taisyklingai, galite pamiršti apie kankinančius pilvo preso pratimus sporto salėje.

1 pratimas

Atsistokite tiesiai, kojos suglaustos. Žiūrėkite prieš save į vieną tašką. Pratimo atlikimo technika: vienu kartu staigiai per nosį įkvėpkite ir tuo pačiu įtraukite pilvą kiek galite stipriau, tuomet staigiai iškvėpkite per nosį ir maksimaliai išpūskite pilvą. Pratimas atliekamas greitu tempu. Atlikdami būtinai stebėkite, kad kvėpavimas ir pilvo judėjimas būtų sinchroniški. Pečiai turi nejudėti.

Norint gauti greitą rezultatą, pratimą reikia atlikti mėnesį ir šiek tiek ilgiau. Pirmas 10 dienų įtraukimą-išpūtimą galima atlikti po 5 kartus, o vėliau kasdien didinti šį skaičių, kol pasieksite 25 kartus. Daugiau didinti nereikia.

2 pratimas

Pradinė padėtis tokia pati. Iš pradžių įtempkite ir palenkite viršutinę krūtinės dalį taip, kad susidarytų 45 laipsnių kampas. Rankos ant juosmens, nykščiai priekyje, o kiti pirštai sudėti ant nugarinės juosmens dalies. Žvilgsnis į priekį į vieną tašką, nugara tiesi, pečius ir mentis traukite atgal. Kvėpavimo technika tokia pati, kaip ir 1 pratime, t.y. staigiai iškvėpdami įtraukite pilvą kiek galima stipriau, o iškvepiant stipriai išpūskite pilvą.

3 pratimas

Atsistokite tiesiai, kojos pečių plotyje. Viršutinė krūtinės dalis palenkta į priekį, nugara tiesi, kojos šiek tiek sulenktos per kelius, tiesios rankos laikosi virš kelių – nykštys prigludęs prie išorinės šlaunies pusės. Galva yra vertikali, žvilgsnis prieš save, žiūrima į vieną tašką. Kvėpavimo technika tokia pati.

4 pratimas

Pradinė padėtis ir kvėpavimo technika kaip pirmojo pratimo. Skirtumas tik tas, kad iškvėpus reikia sulaikyti kvėpavimą, o kol kvėpavimas sulaikytas jūs toliau judinate pilvą, t.y. išpučiate ir įtraukiate tol, kol galite išbūti nekvėpavę. Tuomet ramiai įkvepiate ir iškvepiate. Šį pratimą reikia atlikti vieną kartą per dieną.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs