„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mankšta darbo vietoje

Darbas ofise kartais labiau vargina nei fizinis darbas laukuose. Nuo sėdėjimo viena poza prie kompiuterio pavargsta raumenys, nervinė sistema, o monitorius tikrai ne padeda mūsų akims. Išsaugoti žvalumą ir pagerinti darbingumą padės trumpa mankšta.
Laisvą minutę biure išnaudokite mankštai
Laisvą minutę biure išnaudokite mankštai / Allan Doyle, Flickr.com

1.    Poilsis akims

Pradėkite mankštą nuo pratimų akims.

  • Stipriai užsimerkite keletą sekundžių, o tuomet atmerkite akis ir stipriai pamirksėkite.
  • Laikydami tiesiai galvą pakelkite akis į lubas, lėtai akis sukite į dešinę, į apačią ir į kairę. Galva visuomet turi būti tiesi.
  • Užmerkite vokus. Nupieškite akimis ratą pagal laikrodžio rodyklę, paskui – prieš laikrodžio rodyklę. Vis dar užmerktais vokais nupieškite aštuoniukes.
  • Prieikite prie lango ir raskite tašką ant stiklo. Keletą sekundžių žiūrėkite į šį tašką, tuomet meskite žvilgsnį į tolimiausią objektą už lango. Šį pratimą galite atlikti net neatsikeldami nuo stalo: paimkite pieštuką ir ištiestos rankos atstumu žiūrėkite į jo galą, o paskui meskite žvilgsnį į toli esantį objektą.

2.    Poilsis nugarai

  • Atsistokite ir pasitempkite į viršų kiek galite. Pajuskite, kaip tiesiasi stuburas, tysta raumenys ir sąnariai.
  • Pakelkite rankas į viršų ir sunerkite pirštus. Lėtai lenkitės į kairę, grįžkite atgal, tuomet lenkitės į dešinę. Pakartokite pratimą 2-3 kartus.
  • Sėdėdami arba stovėdami sulenktą per alkūnę ranką stumkite su kita ranka už galvos. Stenkitės pastumti ranką kiek įmanom toliau. Viską pakartokite su kita ranka.

3.    Poilsis kojoms

  • Sėdėdami ant kėdės, „pabėgiokite“ kojomis ant grindų.
  • Tokioje pačioje padėtyje „pavaikščiokite“ vidinėmis ir išorinėmis pėdų pusėmis, ant pirštų ir ant kulnų.
  • Atsistokite ir pasivaikščiokite po kabinetą, koridorių, o jei yra galimybė – nubėkite keletą kartais laiptine aukštyn žemyn.

Kaip nepavargti?

Ir dar keletas patarimų, kaip sėdėti už stalo ir nepavargti.

Prieš sėdant ant kėdės, prieikite prie sienos ir „išlyginkite“ savo stuburą: prisiglauskite galva prie sienos, pečiais, sėdmenimis ir kulnais. Įsiminkite šią padėtį ir laikykitės jos. Jei jaučiate, kad vėl pradedate kūprintis, vėl prieikite prie sienos ir priminkite savo nugarai teisingą padėtį.

Nesėdėkite prie stalo užsidėję koją ant kojos – tai trukdo normaliai kraujotakai. Stenkitės dažniau keisti kojų padėtį, kaitaliokite ir pėdų padėtį – pirštų galiukai keičia kulnus.

Išnaudokite bet kokią laisvą minutę, kad atsistotumėte nuo kėdės ir ženkite nors keletą žingsnių. Mūsų kūnas sukurtas judėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs