Ko galima pasiekti su gimnastikos lanku?
Lanko sukimas – puikus būdas pagražinti savo taliją. Jis padeda lieknėti ir sustiprinti pilvo raumenis. Jei reguliariai suksite lanką, pagerės skrandžio darbas. Tačiau nesitikėkite, kad rezultato pasieksite iš karto. Dažniausiai, talija sumažėja 1 cm per mėnesį, jei suksite lanką kasdien po 10-20 minučių.
Dėmesio! Ir lanko sukimas turi savo kontraindikacijų.
Nėštumas. Lanko sukimas nėštumo metu gali neigiamai paveikti vaisiaus vystymąsi. Be to, pirmuosius mėnesius po gimdymo taip pat rekomenduojama lanko nesukti.
Įvairūs ginekologiniai negalavimai (miomos, gimdos kaklelio pakitimai ir kitos problemos). Jei turite abejonių, geriau pasikonsultuokite su gydytoju.
Vidinių organų ligos. Kaip bebūtų, lankas sukasi vidinių organų srityje – iš vienos pusės tai yra masažas, tačiau jei turite tam tikrų ligų – geriau pasikonsultuokite su gydytojais.
Problemos su stuburu.
Net mirga nuo lankų įvairovės
Šiuo metu prekyboje daugybė lankų. Pasiūla išties didelė. Kaip išsirinkti sau tinkamą?
- Įprastas. Jis pagamintas iš plastmasės, aliumino ir kitų lengvų medžiagų. Tinka jis vaikams ir pradedantiesiems.
- Pasunkintas. Gali būti plieno arba užpildytu vidumi. Jis tinka dideliems krūviams, kai norima atsikratyti antsvorio. Toks lankas gali sverti nuo 0,5 iki 2 kg.
- Išrenkamas. Jis patogus vežioti, taip pat jį galima savarankiškai pasunkinti.
- Masažuojantis. Tai efektyviausia priemonė kovojant su nereikalingu riebalų sluoksniu. Ant šio lanko yra iškilimai – gali būti kamuoliukai, spygliukai, magnetukai, kurie padeda sumažinti talijos apimtis.
- Lankstus. Be pagrindinio veiksmo – sukimo, toks lankas gali būti naudojamas ir kaip ekspanderis.
- Su skaitliuku. Lankas, padedantis kontroliuoti krūvį, ir ant ekrano rodo, kiek atliekama apsisukimų ir kiek yra išnaudota kalorijų.
Jei jums reikia paprasčiausiai stiprinti pilvo presą, jums tiks paprasčiausias lankas. Jei norite sumažinti talijos apimtį – rinkitės masažuojantį arba pasunkinto lanko variantą.
Antras dalykas, į ką reikia atkreipti dėmesį – tai jo diametras. Norėdami išsirinkti sau tinkamą lanką, pastatykite jį prieš save. Jo aukštis turi būti maždaug tarp bambos ir krūtinės. Kuo mažesnio diametro lankas, tuo dažniau jums reikės atlikti sukamuosius judesius. Kuo didesnis diametras, krūvis bus intensyvesnis.
Trečias dalykas, rinkitės lanką pagal svorį. Pradedantiesiems rekomenduojama rinktis daugiausiai 1 kg sveriantį lanką. Žinoma, sunkesnis lankas padės greičiau atsikratyti riebalais, tačiau jei jūs nesate įpratę, labai greitai pasipuošite mėlynėmis ir raudonomis dėmėmis.
Kiti svorio rodikliai:
- Vaikams skirtas lankas turi sverti ne daugiau nei 1 kg;
- Lankas pradedantiesiems suaugusiems turi sverti ne daugiau 1,5 kg;
- Suaugusieji, kurie turi lanko sukimo patirties, gali sukti apie 2 kg lanką;
- Daugiau nei 3 kg sveriantis lankas tinka sportininkams ir gerai treniruotiems žmonėms.