„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pagrindinės klaidos sporto salėje: kaip jų išvengti

Sporto instruktoriai mano, kad klaidas sporto salėje daro visi – ir naujokai, ir patyrę sportuotojai. Tačiau reikia pripažinti, kad kuo dažniau sportuojama, tuo tiksliau atliekami pratimai.
Sportuoti reiktų prižiūrint treneriui
Sportuoti reiktų prižiūrint treneriui / Flickr.com
Temos: 1 Treniruotė

Pirmoji klaida: renkatės treniruoklius arba sportuojate savarankiškai.
Tie, kurie ateina į sporto salę, dažniausiai negali pasigirti idealia figūra ir savo fizine forma. Tai reiškia, kad tokiems žmonėms būtina specialisto konsultacija, kuri atitolins ir traumų galimybę.
Iš pradžių reiktų daugiau sportuoti aerobiką, kuri stiprina ištvermę, širdį ir didina plaučių apimtis – taip pasiruošite rimtai fizinei veiklai.

Antroji klaida: ignoruojate trenerio nurodymus.
Specialistai žino visus savo darbo niuansus: kaip parinkti efektyvų krūvį, taip pat įvertinti žmogaus kūno fizines savybes. Jų tikslas – nevaikyti jūsų po visą salę, bet išsaugoti jūsų sveikatą kiek įmanoma ilgiau.
Jūs gi nematote savęs iš šalies ir nekontroliuojate, ar teisingai atliekate pratimus. Geriau jau vienąkart paklauskite ir pasikonsultuokite, nei reguliariai atlikinėkite neteisingai pratimus – taip galite ir susižaloti.

Trečioji klaida: laikotės dietos ir tuo pačiu treniruojatės.
Maistingų medžiagų trūkumas ir fizinė veikla – tai dvigubas stresas organizmui. Tie, kas ruošiasi lieknėti ir tuo pačiu auginti raumenis, geriau neatsisakykite visiškai maisto, o tik išbraukite cukrų bei riebalus iš meniu.
Būtinai pasikonsultuokite su gydytoju arba treneriu – specialistai jums patars, kaip teisingai maitintis sportuojant.

Ketvirtoji klaida: neklausyti savęs.
Skausmai ir raumenų tempimas, tynimai ir mėlynės – nedelskite ir kuo greičiau kreipkitės į specialistus. Nereikėtų eiti į sporto salę ir tiems, kas sloguoja, kosėja ir turi temperatūros.
Visų pirma, tai neetiška kitų žmonių atžvilgiu – juk jūs nešiojate infekciją. Antra, taip sportuodami jūs tik kenkiate sau, nes tai yra papildomas krūvis organizmui.

Penktoji klaida: mažai geriate
Kai aktyviai sportuojate, jūsų kūnas netenka daug skysčių. Dehidratacija kenkia širdies, taip pat inkstų darbui. Nepamirškite eidami į sporto salę pasiimti švaraus geriamo vandens. Tiesa, nereikia iš karto visko išgerti, užtenka tik gurkšnelio tarp pratimų.

Po treniruotės reikėtų išgerti pakankamai skysčio: puikiai tinka grynas vanduo arba šviežiai spaustos sultys. Saldūs gazuoti gėrimai po fizinio krūvio netinka, be to, juose labai daug kalorijų.

Šeštoji klaida: kovojate su savimi.
Nereikia išsikelti neįveikiamų užduočių. Negalima per mėnesį sporto salėje pasiekti modelio figūros ar numesti 20 kilogramų. Taip jūs tik užsidirbsite nuovargį ir chroniškas ligas.
Išsikelkite tik realius tikslus: nubėgti takeliu kilometru daugiau, nuplaukti per visą baseiną šiek tiek greičiau.

Septintoji klaida: ignoruojate asmeninės higienos taisykles.
Nepamirškite skalbti savo sportinę aprangą po kiekvienos treniruotės, būtinai prauskite po dušu ir naudokite tik sportui skirtą rankšluostį.

Moterims nereikėtų treniruočių metu teptis makiažo ir kvėpintis – su prakaitu jūsų kvepalai nekaip dvelks, o taip pat gali iššaukti alergines odos reakcijas.

Aštuntoji klaida: sportuojate nereguliariai.
Kai tik prasideda maudymosi ir atostogų sezonas, visi skuba į sporto sales. Būtent pavasarį sporto klubai prisipildo įvairaus amžiaus ir kompleksijos žmonių. Deja, per keletą savaičių figūros nepakeisite, ypač jei visus metus vengėte aktyvaus gyvenimo būdo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs