Gydytojai rekomenduoja, kad vaikai ir paaugliai nuo 6 iki 17 metų mankštintųsi ne mažiau nei 60 minučių per dieną, t.y. 7 valandas per savaitę.
Šveicarijos ir Kanados tyrėjų mokslinis darbas buvo publikuotas Britanijos medicinos žurnalo Vaikų ligų rubrikoje. Šis tyrimas teigia, kad paauglių organizmą stiprina 14 valandų per savaitę atliekami fiziniai pratimai, o didesnis fizinis krūvis neigiamai veikia jų sveikatą.
Mokslininkai ištyrė daugiau nei 1245 Šveicarijoje gyvenančius paauglius nuo 16 iki 20 metų.
Visi dalyviai turėjo atsakyti į klausimus, susijusius su demografiniais duomenimis (amžius, lytis, išsilavinimo lygis ir pan.), taip pat nurodyti ūgį, svorį, socialinį-ekonominį statusą, užsiėmimą sportu, aprašyti traumas ir savijautą.
Paauglių sveikata buvo vertinama pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos sveikatos indeksą 25 balų skalėje. Jei paauglys surinkdavo mažiau nei 13 balų, tai liudydavo apie nepatenkinamą sveikatos situaciją.
50,4 proc. dalyvių buvo berniukai, ir jų vidutinis amžius – 17,95 metų. Beveik 9 proc. iš jų turėjo antsvorio ir pastoviai persivalgydavo. Vidutinis dalyvių sveikatos indeksas – 17.
35 proc. dalyvių sportinė veikla buvo per maža, 41,5 proc. – vidutiniška, 18,5 proc. – aukšta ir 5 proc. – labai aukšta. Įdomu tai, kad labai aukšto fizinio parengimo paauglių sveikata buvo ne ką geresnė nei žemiausio fizinio parengimo vaikų.
Mokslininkai teigia, kad ir aukšto, ir žemo lygio fizinio parengimo paaugliai surinkdavo mažiau nei 13 sveikatos balų. Vidutinio fizinio aktyvumo paaugliai šį rodiklį atitiko dvigubai rečiau.