Ruošiamės žiemai. Slidinėjimas slidėmis

Gera yra vasarą: galima bėgioti, važinėti dviračiu, riedučiais ar riedlente, galų gale – bėgioti. O štai žiemą gana sudėtinga išlaikyti gerą fizinę būklę, juolab, kad šalta.
Slidinėjimas slidėmis – puiki pramoga
Slidinėjimas slidėmis – puiki pramoga / Flickr.com

Žiemą nėra nuotaikos eiti į lauką, o sporto klubai ne visiems įkandami. Tačiau yra puikus būdas leisti žiemą laiką – slidinėti slidėmis.

Jos puikiai tinka ir šeimyniniam poilsiui, taip pat ir sportuoti vienam. Parkų, miškelių ir panašių vietų tikrai rasite, jei turėsite noro.

Tiesa, jei neturite slidžių, tuomet reikės paišlaidauti ir jas nusipirkti. Klausimas – kokias išsirinkti?

Galima ir ne sportines

Jei norite tik atsistoti ant slidžių ir paprasčiausiai su jomis paslidinėti mišku savo malonumui su šeimos nariais, tuomet neikite į sporto, bet apsilankykite medžiotojų prekių parduotuvėje. Medžiotojų slidės pigesnės, jos medinės, plačios ir trumpos.

Ant jų lengva stovėti, slidinėti sniegu, jos tiks ir paaugliui, ir vyresnio amžiaus žmogui. Nuo jų gana sudėtinga nukristi, o svarbiausiai – joms nereikia specialių slidinių batų.

Slidžių ilgį reikia rinktis ne pagal ūgį, bet pagal svorį: kuo jūs sunkesnis, tuo slidžių pagrindas turi būti platesnis.

Čiuožimo ar klasikinės?

Jei nusiteikę rimtai čiuožinėti slidėmis, jums tuomet reikia apsispręsti, kokį stilių pasirinksite. Nuo to priklauso slidžių ilgis.

Klasikinis stilius, kai atsistumiate viena paskui kitą koja nuo sniego. Čiuožimo stilius primena čiuožėją pačiūžomis.

Slidžių ilgį galite išsirinkti dvejais būdais. Pirmas: prie savo ūgio pridėkite 10-15 centimetrų arba pakelkite į viršų rankas ir atimkite iš gauto ūgio 10 cm. Taip jūs sužinosite, kokio ilgio slidžių jums reikia klasikiniam slidinėjimui. Čiuožimo stiliui jums reikia slidžių 15-20 centimetrų trumpesnių.

O dabar renkamės lazdas. Išsirinkti lazdas slidėms nėra taip lengva, kaip atrodo. Klasikiniam stiliui lazdos turi būti 30 cm trumpesnės už jūsų ūgį, o čiuožimo stiliui – 20 cm.

Tepalas ar grioveliai?

Net jei jūs nė karto nestovėjote ant slidžių, esate, ko gero, girdėję apie slidžių tepalą. Kas tai?

Esmė ta, kad slidės nėra lygios. Jos vidurinėje dalyje turi įlinkį. Kai slidininkas atsispiria koja, ši vieta priglunda prie sniego ir turi nepraslysti atgal. Kad taip neatsitiktų yra naudojamas tepalas. Tepalų yra įvairiausių rūšių – priklausomai nuo oro ir nuo sniego, kurie suteikia maksimalų efektą. Profesionaliame sporte nuo tepalo daug kas priklauso.

Bet yra slidžių, kuriose padaryti specialūs grioveliai. Būtent šie grioveliai nereikalauja jokio tepalo, tačiau tuomet slidės nėra tinkamos bet kokiu oru.

Esant pliusinei temperatūrai, slidės su grioveliais slidinės atgal. Todėl prieš perkant slides, reikėtų iš karto apsispręsti, ar švaistyti laiką slidžių tepimui ar sumažinti dienų skaičių ant slidžių žiemos metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai