Bėda ta – tiek vaikams, tiek ir suaugusiems, kad noras sportuoti užsibaigia kaip sausos malkos: vos užsiplieskia ir iš karto sudega. Karate kimono užkištas guli giliai spintoje, svarmenimis ramstomos kambarių durys, kad neužsidarinėtų, o slidės jau baigia prarasti savo formą stovėdamos tamsiame kambarėlyje.
Tačiau juk sportuoti visai be inventoriaus neįmanoma. Vienos priemonės būtinos, kitos reikalingos treniruočių saugumui. Labai svarbu jas atskirti ir nepulti į kraštutinumus: juk visos parduotuvės neišpirksite, bet nereikia ir savęs ar vaiko traumuoti, kad nebus kaip leisti aktyviai laisvalaikį.
Pradėkite nuo klausimų treneriui. Jis tikrai žinos, ko reikia užsiėmimams. Žinoma, sporto prekių parduotuvės pardavėjai mieliau su jumis paplepės, kol jūs išeisite su pilnu krepšiu prekių, tačiau klausimas – ar tikrai viso to jums reikia?
Suplanuokite išlaidas reikmenims pagal tris kategorijas:
- priemonės, be kurių neįmanomos treniruotės;
- priemonės, be kurių nepatogu;
- priemonės, be kurių galima treniruotis, tačiau jas būtų labai smagu turėti.
Pirmosios kategorijos prekes reikia įsigyti iš karto. Antrąsias, praėjus pusmečiui po treniruočių, jei vaikas ar jūs vis dar lankote užsiėmimus. Trečiąsias, dar vėliau, kai matysite pirmuosius rezultatus ir pastebėsite užsibrėžtus tikslus sporte.
Be to, dar vienas puikus būdas sutaupyti – tai rasti šeimą, kurioje noras sportuoti jau praėjęs. Sporto reikmenų galite ieškoti skelbimuose: beveik nenaudoti daiktai guli, dulka ir yra nenaudojami.
Neignoruokite ir nuomos. Nemažai brangių sportinių prekių galima įsigyti nuomojant. Nauda dviguba: jūs nešvaistote pinigų pirkiniams ir jums nereikės sukti galvos, kur dėti nereikalingus daiktus, jei apsigalvosite sportuoti.
Tiesa, asmeninio naudojimo ir higienos prekės turi būti naujos. Visa kita įranga gali būti iš antrų rankų. Ir nėra čia ko gėdytis – sporto mokyklose ir klubuose yra vertinami pasiekimai, o ne priemonės.
Kalbant apie vaikų sportą, tai labai patogu tėvams, kurie gali neišleisti daug pinigų. Tačiau tai patogu ir vaikui – jeigu jis supras, kad pasirinktas sportas jam nepatinka, jis galės lengvai pasirinkti kitą, nejausdamas iš tėvų spaudimo dėl įsigytų daiktų. O tai reiškia, kad vaikas gali rinktis tą sportą, kuris jam patiks, kol galų gale suras, ko jis iš tikrųjų nori.