Šokdyne, galima sakytis, vienas paprasčiausių „treniruoklių“, kuris leidžia sulieknėti, o figūra tampa išraiškinga. Šuoliukai su šokdyne – tai ir kardiotreniruotė, ir viso kūno mankštinimas, ir koordinacijos, ištvermės bei vikrumo lavinimas.
Šokinėjimas stimuliuoja širdies sistemos darbą, greitina toksinų pasišalinimą, mažina apetitą ir gerina nuotaiką – visa tai labai svarbu lieknėjant. Šokdynės pagalba galite sustiprinti visus kūno raumenis, tiesinti laikyseną, gerinti kraujotaką, tai puiki varikozės profilaktika.
Kaip išsirinkti šokdynę?
Jei jūsų tikslas – sulieknėti šokdynės pagalba, išsirinkite ją atsižvelgdami į savo ūgį. Tik tokiu atveju treniruotės bus maksimaliai efektyvios.
Iki 152 cm tiks 210 cm, nuo 152 iki 167 cm – 250 cm, nuo 167 iki 183 cm – 280 cm, nuo 183 cm – tiks 310 cm šokdynė.
Kaip treniruotis su šokdyne?
Puiku, jei šokdynės pratimus apjungsite su bėgimu, vaikščiojimu ar jėgos pratimais. Taip jūs gausite įvairaus fizinio krūvio, pagerinsite medžiagų apykaitą ir sustiprinsite raumenis.
Tie, kas treniruojasi reguliariai, treniruotes su šokdyne gali pradėti bet kada. O štai tie, kurie nedraugauja su sportu, reikės šiek tiek pasiruošimo: pradėkite nuo šuoliukų vietoje lėtu tempu 40-60 sekundžių. Per savaitę organizmas pripras prie šio krūvio ir pereinant prie sudėtingesnių pratimų jis nepatirs streso.
Kontroliuokite savijautą: jei greitai padūstate po greito tempo pratimų, darykite trumpas, 30 sekundžių, pertraukas. Kai nemalonūs pojūčiai dings, atlikite kompleksą įprastu režimu. Jei treniruotė jums atrodo per lengva, kartokite pratimų kompleksą du kartus.
Treniruotės grafikas priklauso nuo jūsų tikslų. Jei norite sulieknėti, sportuokite kasdien. Svarbu sportuoti prieš pusryčius, tuomet riebalų deginimo procesas „užsiveda“ greičiau.
Jei norite tik palaikyti savo svorį ir figūrą, tuomet jums užteks dviejų treniruočių per savaitę.
Treniruočių su šokdyne planas
Tai tik pavyzdinis variantas, kai šokdynės pratimai yra derinami su jėgos pratimais.
- 0-2 minutė: aktyvi kardiotreniruotė (bėgimas vietoje)
- 2-4 minutė: sąnarių treniruotė (pasilenkimai, įvairūs sukimai)
- 4-6 minutė: šuoliukai vidutiniu tempu
- 6-8 minutė: jėgos pratimai (pritūpimai ir mostai kojomis)
- 8-10 minutė: šuoliukai su pasunkinimu (pavyzdžiui, dvigubi šuoliukai)
- 10-12 minutė: jėgos pratimai (pratimai presui ir rankoms)
- 12-14 minutė: šuoliukai intensyviu tempu
- 14-16 minutė: tempimo pratimai.
Po 5-6 treniruotės savaičių raumenys adaptuosis prie fizinio krūvio, tuomet kompleksą galima papildyti kitais pratimais arba pasunkinti šuoliukų variantus – ant vienos kojos, dvigubi sukiniai arba šuoliukai į šonus.