Kaip maitintis vasarą
1. Pakoreguokite savo vasaros mitybą, kad išliktumėte sveiki!
Vasarą savo maitinimąsi reikia planuoti įprastai – turite valgyti 5 kartus per dieną, tačiau reikia ir kai ką pakoreguoti, nes vasaros orai daro įtaką virškinimui, kraujotakai ir nervų sistemai.
2. Gerkite daugiau vandens!
Karšti orai gali skatinti trumpalaikius tinimus ir vandens susilaikymą. „Herbalife” mitybos ekspertė Laura Romeraitė-Kuklierienė pataria – kad išvengtumėte dehidratacijos, svarbu išgerti maždaug 30 ml vandens vienam kilogramui svorio. Kai prakaituojama, vandens reikia išgerti bent vienu litru daugiau.
3. Karotinoidai – vitamino A šaltinis
Kai kurių maistinių medžiagų turime į racioną įtraukti daugiau, pavyzdžiui, karotinoidų, kurių turi apelsinai ir tamsiai žali produktai. Kūnas paverčia juos vitaminu A. Karotinoidai apsaugo odą nuo saulės daromos žalos, nes jie mažina jautrumą UV spinduliams ir atstato šerpetojančią bei sausą odą. Kad jūsų mityba būtų dar sveikesnė, papildykite ją daug karotinoidų turinčiais produktais, pavyzdžiui, morkomis, pomidorais, abrikosais, arbūzais, rožiniais greipfrutais, lašiša, pienu, kiaušinių tryniais ir kajeno pipirais.
4. Tobulas uogų metas!
Saldžios, sultingos uogos pilnos flavonoidų – galingų kovotojų su ligomis, kurie paskatina kraujo pritekėjimą į odą, gerina jos išvaizdą bei struktūrą. Uogose esančių flavonoidų gausa taip pat gali padėti sulėtinti pažintinių funkcijų silpnėjimą. Kiti puikiai odą veikiančių flavonoidų šaltiniai yra bananai, citrusiniai vaisiai, brokoliai, artišokai, graikiniai riešutai, pistacijos, anakardžiai, krapai bei čiobreliai.
5. Jėgų suteiks sveikas maistas
Jūsų kūnas negali funkcionuoti be energijos! Gebėjimą susitelkti lemia nuolatinis energijos tiekimas, kurį užtikrina tikslios maisto medžiagų proporcijos. Vis dėlto vasaros iškylų metu sunku atsispirti ir nepersivalgyti grilyje keptos mėsos ar kitokio sūraus, kaloringo maisto, kuriame yra ir kancerogenų. Stenkitės, kad jūsų mityba būtų subalansuota ir rinkitės produktus, kuriuose gausu baltymų, pavyzdžiui, graikišką jogurtą, žuvį, paukštieną arba „Herbalife” baltyminį batonėlį „Formulė 1”.
Stenkitės, kad jūsų mityba būtų subalansuota ir rinkitės produktus, kuriuose gausu baltymų.
Nieko nelaukite ir mėgaukitės sportu lauke
1. Svarbiausia – noras!
Nusprendus vasarą sportuoti lauke, svarbiausia – noras! Iš tiesų vasarą lengviau motyvuoti save eiti pabėgioti ar dalyvauti kituose užsiėmimuose lauke. „Herbalife” fitneso ekspertė, atletė ir Olimpinių žaidynių medalininkė Elena Govorova pataria geriau treniruotis žalumos apsuptose vietose, pavyzdžiui, miškuose ar parkuose, kur kraujas geriau prisotinamas deguonimi, gerėja sveikata, kūnas prisipildo energijos ir gyvybingumo. Nepamirškite tepti veido ir kūno nuo saulės apsaugančiais kremais!
2. Palaikykite tinkamą treniruočių režimą
Norėdami padėti kūnui įveikti karštį ir prisitaikyti prie karšto oro, palaikykite tinkamą treniruočių režimą. Kiekvienas žmogus karštį pakelia skirtingai, bet optimali temperatūra kardiotreniruotėms yra iki 22 laipsnių. Atminkite: pasirinkite tinkamą treniruotėms laiką (kai dar nekaršta); treniruotę baikite ne vėliau kaip likus 2 val. iki miego; didinkite treniruočių sudėtingumą ir intensyvumą palaipsniui – pirmaisiais mėnesiais treniruokitės tik 3 kartus per savaitę. Valgykite praėjus 30 min. po treniruotės ir rinkitės baltymų bei angliavandenių produktus – išbandykite „Herbalife” baltyminį kokteilį „Formulė 1”.
3. Svarbu tinkama apranga
Šortai, marškinėliai, sportiniai bateliai ir grynas oras bėgiojant anksti ryte – tiesiog magiška! Rinkitės šviesios spalvos drabužius iš natūralių pluoštų ir nepamirškite galvos apdangalo – taip išvengsite saulės smūgio.
4. Pakankamas kiekis vandens būtinas sportuojant
Sportuojant karštu oru kūnui reikia daugiau vandens nei įprastomis sąlygomis. Be išsausėjusios burnos ir troškulio, yra ir kitų dehidratacijos ženklų – tai nuovargis, galvos skausmas, sąnarių skausmai, sausa oda. Vis dėlto nesistenkite bet kokia kaina suvartoti 2 litrus vandens. Įsiklausykite į savo kūną ir išmokite sureguliuoti savo vandens balansą. Nepamirškite, kad geriausia rinktis gryną negazuotą vandenį.
5. Žinokite, ko reikia jūsų kūnui
Nepaisant visų sporto privalumų, pirmiausia rekomenduotina pasitikrinti sveikatą. Žinodami savo būklę, galėsite patys pasirinkti optimalų fizinių pratimų planą.
Vasarą svarbu tinkamai prižiūrėti odą
1. Naudokite lengvesnę kosmetiką
Vasarą, kaip ir žiemą, odos priežiūrą sudaro trys etapai: valymas, kurio metu negalima pažeisti apsauginio odos sluoksnio, tonizavimas ir drėkinimas (maitinimas). Vis dėlto „Herbalife” grožio ekspertė, dermatologė ir kvalifikuota veido odos priežiūros specialistė Julija Levinson pataria vasarą rinktis lengvesnės tekstūros ir sudėties odos priežiūros produktus. Pavyzdžiui, vietoje valomojo pienelio, galima naudoti valomąjį gelį, švelnų šveitiklį arba valomąją kaukę su moliu ir mėtomis. Be to, odos priežiūros priemones vasarą tepti galima dažniau – nuo 2 iki 5 kartų.
2. Saulės spinduliai
Ultravioletiniai spinduliai yra kelių tipų ir jų poveikis odai skiriasi, pavyzdžiui, jie gali nudeginti odą, sendinti ją ir padaryti šiurkščią. Kita vertus, ultravioletiniai spinduliai ir saulės šviesa paskatina tam tikrus procesus kūne – vitamino D sintezę, gerina bendrą emocinę būseną. Jei saule mėgaujamės teisingai, pasirūpindami apsauga, tai gali ženkliai pagerinti kūno ir odos būklę.
3. Speciali kasdienė priežiūra
Visose kosmetikos priemonėse turi būti odą drėkinančių komponentų. Tinkamai parinktas dieninis kremas, turintis antioksidantų kompleksą su vitaminais C, E, B3 ir alijošiumi, padės apsaugoti ir drėkinti jūsų odą. Ne mažiau svarbu naudoti kremus su apsauginiais filtrais nuo saulės (SPF), kurie, suformuodami apsauginę plėvelę, išsaugo natūralią veido odos drėgmę. „Herbalife” SKIN apsauginis drėkiklis su SPF 30 nuo saulės, kuriame yra apsauga nuo UV spindulių (UVA ir UVB), leis pasirūpinti jūsų oda dar geriau.
4. Jūsų akys padėkos
Oda aplink akis reikalauja ypatingos priežiūros – papildomo drėkinimo ir maitinimo. Ryte naudokite gelį su agurkų ekstraktu, pakeliančiu odą aplink akis. Vakare naudokite kremą akių zonai su makadamijų aliejumi, kuris sumažins raukšleles.
5. Rinkitės purškiklius ir dispenserius
Nepalikite kosmetikos tiesioginėje saulėje. Kad sumažintumėte bakterijų dauginimąsi gilesniuose odos sluoksniuose, rinkitės kosmetiką dispenseriuose arba purškiklius odai sudrėkinti.