„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

10 taisyklių, kurios padės kovoti su strijomis

Nemažai moterų turi problemų dėl strijų. Tačiau išspręsti šią problemą tikrai sunku – dažnai nepadeda nei speciali dieta, nei sportas, nei kremai. Ar tikrai kova su strijomis tokia beviltiška? Visiškai jų atsikratyti gal ir nepavyks, bet galima strijas sumažinti, padaryti, kad būtų mažiau pastebimos ir estetiškiau atrodytų.
Palepinkite savo kūną
Palepinkite savo kūną / Daniela, Flickr.com

Strijos nėra pavojingos sveikatai, tačiau nemažai moterų dėl jų kompleksuoja. Strijos – tai ant odos atsiradę šviesūs rausvos ar melsvos spalvos ruoželiai. Iš pradžių jie būna ryškesni, po to tampa mažiau matomi. Dažniausiai jų būna ten, kur tempiama oda: pilvo, sėdmenų, šlaunų, krūtų, juosmens ir klubų srityse. Ši problema vargina ne tik moteris, bet ir vyrus.

Pagrindinės strijų atsiradimo priežastys yra trys:

  • Pirmasis nėštumas 18–20 metų amžiaus.
  • Staigūs svorio pokyčiai – tai sumažėjimas, tai padidėjimas.
  • Tam tikri hormoniniai sutrikimai.

Kaip ir kiti randai, strijos atsparios įdegiui, todėl neverta pernelyg ilgai degintis saulėje, nes nuo to ši problema tik dar labiau išryškės.

Jei strijos atsirado neseniai (ne ilgiau nei prieš metus), neleiskite joms progresuoti specialių kremų pagalba, kurių sudėtyje yra kolageno, elastino, įvairių eterinių aliejų. Šios priemonės stiprina ir lygina odą. Tačiau jas reikia naudoti reguliariai ir ilgą laiką. Padės ir specialių įvyniojimo procedūrų kursas. O pats paprasčiausias būdas – problemines vietas tepti alyvuogių aliejumi.

Jei strijoms daugiau nei metai, sumažinti jas padės įvairios grožio salonų procedūros: mikrodermabrazija, lazerinė terapija ir kt. Įsisenėjusias strijas galima šalinti atliekant plastinę odos operaciją.
 

Užkirsite kelią strijų susidarymui, jei laikysitės šių taisyklių:

  • Skirkite pakankamai dėmesio savo mitybai ir venkite staigių svorio pokyčių. Strijų atsiradimo rizika sumažės, jei valgysite maistą, kuris turtingas mineralinėmis medžiagomis ir vitaminais, pieno produktus, žuvį, mėsą, pupeles, pomidorus, bananus, alyvuogių aliejų.
  • Kontrastinis dušas turi tapti geru įpročiu – jis efektyviai tonizuoja ir stiprina odą (o tai ne tik padės apsisaugoti nuo strijų, bet ir sustangrins krūtinę bei sėdmenis).
  • Reguliarus masažas – nesvarbu ar namų sąlygomis, ar atliekamas grožio salonuose. Pats paprasčiausias būdas – kasdien po keletą minučių pažnaibykite iki lengvo paraudimo problemines kūno vietas.
  • Odos tonusą palaikyti padeda sportiniai užsiėmimai arba šokiai.
  • Odos priežiūrai naudokite kremus, kurių sudėtyje yra A, C, E vitaminų, kolageno, elastino.
  • Reguliariai namų sąlygomis pasidarykite kompresus su eteriniais aliejais (pavyzdžiui, rožių, nerolio), vaistažolių nuovirais (pavyzdžiui, ramunėlių) arba rauginto pieno produktais.
  • „Potencialaus pavojaus“ zonas tepkite alyvuogių aliejumi.
  • Pasimėgaukite 15 min. vonios procedūromis su jūros druska, kurios naudingos savybės žinomos nuo neatmenamų laikų.
  • Nėštumo metu nešiokite specialias liemenėles ir įtvarus, naudokite stangrinamuosius kremus ir kompresus.
  • Rūpinkitės savo sveikata, atsiradus nerimą keliantiems simptomams kreipkitės į gydytojus.
 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs