- Per didelis kavos vartojimas
- Rūkymas
- Alerginė reakcija
- Hormonų disbalansas
- Saulės spindulių poveikis
- Tam tikrų vitaminų trūkumas
- Genetinis polinkis
Tai pagrindiniai, tačiau toli gražu ne visi faktoriai sąlygojantys lūpų spalvos pakitimus, juk kiekvieno žmogaus organizmas individualus ir skirtingai reaguoja į įvairiausius veiksnius.
Kaip kovoti su lūpų pigmentacija?
Yra daugybė būdų ir metodų šiai problemai išspręsti. Į pagalbą galima pasitelkti brangias kosmetines priemones ir estetinę chirurgiją. Tačiau mes siūlome išbandyti pačius paprasčiausius ir nebrangius namų sąlygomis įmanomus metodus.
Jei lūpos patamsėjo dėl UV spindulių poveikio, galite pasigaminti serumą iš medaus, citrinos sulčių ir druskos (visi ingredientai lygiomis dalimis). Ši priemonė pasižymi valomuoju poveikiu, pašalina nepageidaujamą lūpų įdegį. Medus ir citrinų sultys aprūpina odą maistinėmis medžiagomis, sugrąžina lūpoms rausvą atspalvį. Pasigamintą serumą reikia užtepti valandai, po to nuplaukite šiltu vandeniu. Šaldytuve šią priemonę galima laikyti septynias dienas.
Lūpų šviesinimui tinka ir paprasčiausias glicerinas. Užtepkite jo su vatos pagaliuku ant lūpų prieš miegą. Glicerinas sulaiko drėgmę odoje ir šviesina pigmentaciją. Panašiu efektu pasižymi ir migdolų aliejus.
Anksčiau merginos dažnai kaip lūpdažį naudodavo raudonuosius burokėlius, kodėl gi ir mums nepabandžius? Šios daržovės gabalėliu periodiškai tepkite lūpas, palaipsniui jos atgaus savo natūralią spalvą.
Gerų rezultatų sulauksite, jei kasdien lūpas tepsite agurko, citrinos ir alavijų sulčių mišiniu. Tinka ir citrinos sulčių bei varškės kaukė. O pati aromatingiausia ir skaniausia kaukė lūpoms yra iš šviežio banano, grietinėlės ir medaus (viskas lygiomis dalimis).
Jei lūpų patamsėjimas susijęs su genetiniu polinkiu, tuomet namų sąlygų priemonės nebus efektyvios, tokiu atveju, padėti gali tik kosmetinė chirurgija.
Kaip išvengti lūpų spalvos pakitimų?
Stengtis išvengti lūpų pigmentacijos yra kur kas paprasčiau, nei vėliau kovoti su jos padariniais. Rūkančioms moterims yra didesnė tikimybė susidurti su patamsėjusių arba nublukusių lūpų problema.
Besaikis kavos vartojimas sukelia ne tik dantų patamsėjimą, bet ir tamsina lūpas. Pasistenkite kavą pakeisti kur kas sveikesne žaliąja arbata.
Dėl saulės spindulių poveikio odoje padidėja pigmento melanino gamyba, dėl to lūpos įgauna tamsesnį atspalvį. Jei einate į lauką saulėtą dieną, būtinai pasitepkite lūpas kosmetine priemone su UV apsauga.
Lūpų patamsėjimą gali sukelti pigi, nekokybiška ir pasenusi kosmetika. Būtinai tikrinkite savo lūpdažio galiojimo laiką, nenaudokite kosmetikos priemonių, kurių galiojimo laikas pasibaigęs. Kosmetikos priemonių sudėtyje privalo būti E vitaminas, taukmedžio sviestas arba simondsijų aliejus – šios priemonės veiksmingai kovoja su odos išsausėjimu. Netepkite lūpdažio per storu sluoksniu – tai trukdo odai kvėpuoti. Makiažą valykite kokybiškomis, patikrintomis priemonėmis.
Kartą per savaitę lūpas nušveiskite šveitikliu, tai pagerins kraujo cirkuliaciją, pašalins išsausėjusį odos paviršių ir negyvas ląsteles. Po šveitimo lūpas patepkite drėkinamuoju kremu.
Nepamirškite lūpų drėkinti ištisus metus. Gerkite daug skysčių, įtraukite į savo racioną produktus, kuriuose yra nemažai vandens: arbūzus, agurkus, citrinas, greipfrutus. Venkite chloruoto vandens, jis yra viena iš lūpų pigmentacijos priežasčių. Svarbu valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių, ypač turinčių savyje C vitamino.
Ir tegul jūsų lūpos būna minkštos, sveiko ir gundančiai rausvo atspalvio!