Kamieno žievėje ir šakose yra glikozidų, rauginių medžiagų ir riebalinio aliejaus, lapuose – rutino, flavonoidinių junginių, spireozido, astragalino, žieduose – rutino, kvercitrino, izokvercitrino, kaštonų sėklose – B grupės vitaminų, baltymų, krakmolo, riebalinio aliejaus, rauginių medžiagų.
Preparatai iš kaštonų gerai veikia kraujagysles, lėtina kraujo krešėjimą, pagerina kraujotaką venose, todėl kaštonų žievės nuoviru gydoma kojų venų varikozė, vartojamas profilaktiškai, kad nesusidarytų trombai.
Įvairūs kaštonų nuovirai ir užpilai naudojami gydyti hemorojui, artritui, reumatui, kosuliui, virškinimo trakto, kepenų ir tulžies pūslės ligoms. Vonios su kaštonų žieve mažina nervingumą, jautrumą, padeda atsikratyti nemigos.
Nuoviras voniai
2 valgomuosius šaukštus susmulkintos žievės užpilti 1 litru karšto vandens ir uždengus pakaitinti verdančio vandens vonelėje 30 minučių. Nuovirą perkošti ir pilti į vonią. Šis nuoviras gydo venų uždegimą, taip pati tinka trombozių profilaktikai.
Kaštonų nuoviras odos uždegimui gydyti
Užpilti 1arbatinį šaukštelį susmulkintos žievės ir palikti pusvalandžiui. Naudoti kaip tinktūrą.
Losjonas riebiai ir porėtai odai
Arbatinį šaukštelį susmulkintų kaštonų lapų užpilti ½ stiklinės verdančio vandens, palikti pusvalandžiui, įpilti 1 arbatinį šaukštelį odekolono. Valyti odą šiuo skysčiu ryte ir vakare.
Drėkinanti kaukė
Susmulkinti kaštonų žiedus, 2 valgomuosius šaukštus susmulkintos masės įmaišyti į 2 valgomuosius šaukštus varškės ir tiek pat agurkų sulčių. Turi gautis kreminės konsistencijos masė. Tepti ant veido, palikti 15 min., nuvalyti, po to patepti veidą agurkų sultimis ir nenuprasti 2-3 val.
Jauninanti kaukė
2 valgomuosius šaukštus susmulkintų kaštonų žiedų sumaišyti su 1 arbatiniu šaukšteliu susmulkintų mėtų, 1 vištos kiaušiniu ir nedideliu kiekiu riebios grietinėlės. Masę gerai išmaišyti ir tepti ant veido, palikti 10 min., nuprausti kambario temperatūros vandeniu.