- Aklai nepasitikėkite etiketėmis. Užrašas „natūralus“ ne visuomet reiškia, kad priemonė susideda tik iš komponentų, surinktų miške ar pievoje. Pavyzdžiui, kosmetinės priemonės indelis, paženklintas „organinis“, reiškia, kad joje turi būti ne mažiau kaip 95 proc. organinių ingredientų. Tose priemonėse, kurių etiketėse nurodyta „natūralus“ arba „su organiniais komponentais“ visai gali būti ir kenksmingų medžiagų.
- Ieškokite kokosų aliejaus. Šis komponentas – tiek grynas, tiek ir sumaišytas su kitais ingredientais pasižymi labai geromis kosmetinėmis savybėmis. Daugelis kosmetologų jį vertina kaip patį veiksmingiausią ir tinkamiausią natūralų produktą grožio puoselėjimui. Kokosų aliejus gerai drėkina odą, suteikia gyvybingumo sausiems plaukams, gali būti naudojamas makiažo nuvalymui.
- Mineralai – saugi chemija. Mineralinės kosmetikos negalima vadinti organine, ji susideda iš cinko oksido, geležies oksido, titano dioksido ir žėručio dalelių. Šias medžiagas galima gauti tik laboratorinėmis sąlygomis. Tačiau, skirtingai nei gryna chemija, mineralinės priemonės yra saugesnės, nes jose nėra konservantų, parabenų, cheminių dažyklių bei aromatizatorių, kurie kenkia odai ir gali sukelti alergines reakcijas.
- Geriausias drėkiklis – aliejus. Toms, kurios planuoja pradėti naudoti organinę kosmetiką, pirmiausia rekomenduojama įsigyti natūralaus aliejaus. Kokosų, jojobos, migdolų, alyvuogių ar bet koks kitas organinis aliejus puikiai drėkins veidą ir kūną.
- Natūralus muilas nedžiovina odos. Įprasti muilai sausina odą. Natūralius muilus sudaro drėkinantys komponentai, pavyzdžiui, ožkos pienas, taukmedžio sviestas, glicerinas, alyvuogių aliejus. Toms, kurių oda itin jautri ir alergiška tiks muilai, kurių sudėtyje yra natūralaus jogurto, medaus, pieno.
- Makiažo valymo priemones pakeiskite aliejumi. Priemones, skirtas makiažo valymui, drąsiai galite pakeisti paprasčiausiu šalto spaudimo alyvuogių aliejumi – taupi ir efektyvi makiažo valymo priemonė.
- Atraskite argano aliejų. Jis puikus pagalbininkas toms, kurių sausi, lūžinėjantys, nepaklusnūs plaukai. Šiame aliejuje yra vitamino E ir nepamainomų riebalų rūgščių. Argano aliejus tinka ir plaukams, ir kūnui.
- Venkite aliuminio dezodorantuose. Įprastų dezodorantų sudėtyje dažnai yra aliuminio ir kitų cheminių medžiagų, kurios stipriai dirgina jautrią pažastų odą. Geriau rinkitės alternatyvias priemones be aliuminio, pavyzdžiui, natūralų alūno akmenį. Jis nepalieka dėmių ant rūbų ir yra labai ekonomiška priemonė – užteks 2–3 metams.
- Vietoje toniko – citrinų sultys. Jei jūsų oda labai riebi, tuomet be toniko išsiversti sunku. Tačiau dažnai šių priemonių sudėtyje yra ir ne itin naudingų odai ingredientų. Puiki alternatyva – paprasčiausios citrinų sultys.
- Atsisakykite skutimosi kremų. Pirktinį skutimosi kremą kuo puikiausiai galima pakeisti alyvuogių aliejumi. Be to, jis tuo pačiu ir drėkins odą.
- Organinės kosmetikos pavojai. Deja, ne visos organinės priemonės visiems vienodai tinka. Pavyzdžiui, kai kurie aliejai gali paaštrinti problemas ir pabloginti spuoguotos odos būklę, o produktai iš vaisių gali sukelti alergijas ir odos sudirgimus. Todėl visas naujoves išbandykite atsargiai, pasikonsultuokite su specialistais.