Laimei, plaukai ne parausta ir jų ne skauda, kaip kad nusvilusi saulėje oda, tačiau tai nereiškia, kad saulė jų nepažeidžia. Ypač saulės spinduliai pavojingi dažytiems plaukams. Taip pat yra galvos odos nudegimo rizika, be to, saulė naikina plaukuose esantį keratiną. Todėl plaukams karštuoju sezonu reikalinga ypatinga apsauga. Pateikiame profilaktines ir gydomąsias priemones, kurios padės išspręsti plaukų problemas vasarą.
Garbanotiems plaukams
Garbanoti plaukai pradeda signalizuoti apie saulės žalą, kuomet garbanėlės praranda elastingumą, kartais bangos visai išsitiesina, plaukai tampa trapūs, nepaklusnūs. Tokia plaukų reakcija parodo, kad UV spinduliai pažeidė ne tik plaukų paviršių, bet ir vidinį jų sluoksnį.
Gydymas. Įsigykite nenuplaunamą kondicionierių. Ši plaukų priežiūros priemonė prasiskverbia giliai į plauką, jos poveikis tęsiasi beveik visą dieną. Atkreipkite dėmesį, kad nenuskalaujamo kondicionieriaus sudėtyje būtų šis ingredientas – pantenolis, kuris garbanoms suteikia lankstumo, elastingumo, mažina plaukų galiukų skilinėjimą.
Profilaktika. Norint išvengti žalos plaukams, pasinaudokite šiais patarimais:
- Naudokitės šampūnu, kurio sudėtyje nėra sulfatų, jis padės geriau išlaikyti drėgmę plaukuose.
- Rinkitės šampūnus ir kondicionierius, kurių sudėtyje yra aliejų. Aliejai apsaugo plaukus nuo lūžinėjimo.
- Jie planuojate ilgai būti saulėje, patepkite plaukus nenuplaunamu kondicionieriumi, kurio sudėtyje yra UV filtrų ir antioksidantų (tai tokie ingredientai kaip žalioji arbata ar organiniai augaliniai aliejai).
Sausiems plaukams
Jei anksčiau nesiskundėte sausais plaukais, tačiau vasarą jie tokie tapo – greičiausia, tai saulės ir karščio poveikio rezultatas. Ypač nuo to kenčia dažyti arba chemiškai sušukuoti plaukai, nes po šių procedūrų plaukai praranda drėgmę. Pagrindinis požymis, kad plaukai praradę drėgmę – ilgas jų džiovimo laikas po plovimo, tai reiškia, kad plaukai nesulaiko drėgmės.
Gydymas. Reikia padėti plaukams sulaikyti drėgmę iš vidaus, juos „užantspauduoti“. Tą padaryti padeda giliai drėkinančios plaukų kaukės. Į jų sudėtį dažniausiai įeina: alyvuogių, avokadų, simondsijų aliejai. Kuo ilgiau drėkinančią kaukę laikysite ant plaukų, tuo ji bus efektyvesnė.
Profilaktika. Padėti plaukams išlaikyti drėgmę gali purškiami kondicionieriai su apsauga nuo saulės. Tokio produkto sudėtyje yra ne tik UV filtrų, bet ir vitaminų, aliejų, žolelių – šie ingredientai papildomai drėkina plaukus.
Dažytiems plaukams
Jei dažote plaukus, tuomet saulė – pats didžiausias Jūsų priešas vasarą. UV spinduliai sugadina spalvų pigmentus. Ir ne tik dažų, bet ir pačių plaukų pigmentus. Todėl rudeniop natūrali plaukų spalva dažniausiai būna vienu atspalviu šviesesnė, nei vasaros pradžioje. Dažyti plaukai yra ypač pažeidžiami saulės, nes kartu su spalva saulė suardo ir pačią plauko struktūrą.
Gydymas. Jei plaukai nuo saulės gelsvėja (ypač tai aktualu blondinėms), tuomet pabandykite violetinį šampūną. Taip, būna tokių. Pavyzdžiui, John Frieda Sheer Blonde Colour Renew Tone Correcting Shampoo. Tokie violetiniai produktai sugeria ultravioletinius spindulius ir plaukams suteikia ryškesnį atspalvį, kad jie neatrodytų nublukę. Brunetės plaukams gali naudoti atspalvius paryškinančius šampūnus.
Profilaktika. Apsaugoti spalvą nuo saulės padeda nenuplaunami kondicionieriai, šią priemonę reiktų naudoti kasdien. Apsaugą sustiprins šukuosenos formavimo priemonės su UV filtru.
Galvos odai
Galvos niežulys ir pleiskanojimas įspėja apie saulės žalą. Jei vartojate tokius vaistus kaip, pavyzdžiui, tetraciklinas ar antibiotikai, atminkite, kad jie padidina odos jautrumą saulei. Taip pat saulė pavojingesnė žmonėms, kurių oda šviesi ir ploni plaukai. Jiems būtinai reikia dėvėti galvos apdangalus.
Profilaktika. Nepamirškite galvos odos kur nėra plaukų patepti apsauginiu kremu nuo saulės (ausis, prie plaukų augimo linijos). Kartą per savaitę pasilepinkite maitinančiomis galvos kaukėmis. Būnant saulėje nepamirškite užsidėti skrybėlės arba užsirišti skarelės.