Pirmas žingsnis
Ryte įėjus į vonią, pirmiausia, ne atsukite vandens čiaupą, o užtepkite storą aliejaus sluoksnį ant veido. Lengvai pamasažuokite odą. Prausimuisi skirtą kempinėlę suvilgykite šiltu vandeniu ir kruopščiai nuvalykite aliejų. Oda taps švari, nebus sausumo ar tempimo pojūčio.
Kaip tai veikia?
Mūsų oda nuolatos išskiria riebalus paviršiuje. Prausdamiesi vandeniu, darome didelę klaidą, nes aliejus ir riebalai vandenyje netirpsta. Jei riebalus šalinsime riebalais, tuomet bus daug lengviau juos ištirpinti ir pašalinti.
Prausimasis vandeniu (naudojant pienelius, gelius ir kt.) turi daug minusų. Pirmiausia, visos putojančios priemonės savo sudėtyje turi įvairių cheminių medžiagų. Antra, prausimasis vandeniu nepašalina visų susikaupusių odos riebalų, o tik dalį jų. Tai gali sukelti porų užsikimšimą, inkštirus, paraudimus.
Koks aliejus tinka?
Pats universaliausias yra ricinos aliejus. Jis tinka visiems odos tipams. Be to, pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Tačiau koks aliejus tinkamiausias, reikia rinktis individualiai, pagal odos būklę ir poreikius.
- Jojobos (simondsijų) aliejus tinka visiems odos tipams, ypač linkusiai į aknę odai;
- Saldžiųjų migdolų aliejus tinka visiems odos tipams, ypač riebiai odai;
- Vynuogių kauliukų aliejus tinka visiems odos tipams, ypač riebiai odai;
- Avokadų aliejus tinka sausai ir brandžiai odai;
- Saulėgrąžų sėklų aliejus tinka visiems odos tipams;
- Alyvuogių aliejus tinka visiems odos tipams;
- Abrikosų kauliukų aliejus tinka sausai, brandžiai ir normaliai odai;
- Argano aliejus tinka visiems odos tipams, ypač suvytusiai odai.
Iš visų išvardintų, argano aliejus yra pats brangiausias. Nerekomenduojama odos valymui naudoti kokosų aliejaus, nes jis užkemša poras ir sukelia spuogų atsiradimą.
Aliejus galite maišyti, pasigaminti valymo mišinių. Galite pabandyti kurį nors iš šių receptų, kurių pagrindas yra ricinos aliejus:
- Riebiai odai:
2 arbatiniai šaukšteliai ricinos aliejaus + 1 arbatinis šaukštelis papildomo aliejaus (pavyzdžiui, jojobos, migdolų, vynuogių kauliukų, alyvuogių).
- Normaliai odai:
1,5 arbatinio šaukštelio ricinos aliejaus + 1,5 arbatinio šaukštelio papildomo aliejaus.
- Sausai odai:
1 arbatinis šaukštelis ricinos aliejaus + 2 arbatiniai šaukšteliai papildomo aliejaus (pavyzdžiui, avokadų).
Odos valymas aliejumi pažingsniui:
1. Pasiruošimas. Susimaišome aliejų mišinį. Pasiruoškite švarią kempinėlę, jei netyčia užsiteptumėte per daug aliejaus. Šiltu vandeniu sudrėkinkite veidą. Makiažo galite nevalyti, jo likučiai pasišalins valant aliejumi.
2. Valymas. Įpilkite truputį aliejaus į delną, užtepkite ant veido. Lengvais sukamaisiais judesiais išmasažuokite. Masažą darykite apie 2 minutes, po to palikite aliejų ant veido 30 sekundžių.
3. Veido prasimas. Prauskitės karštu vandeniu, žinoma, jis neturėtų būti deginantis, tačiau karštesnis nei įprastai prausiantis. Kempinėlę sudrėkinkite karštu vandeniu ir pridėję ją prie veido palaikykite 10-15 sekundžių, taip sušildysite odą. Po to kempinėle pašalinkite aliejų nuo veido paviršiaus.
Kaip dažnai galima valyti veidą aliejumi?
Šios procedūros dažnį pasirinkite patys. Galima tai daryti ir kas vakarą, galima 2-3 kartus per savaitę. Privalumas tas, kad valant odą aliejais galite atsisakyti prausimosi priemonių, kurių sudėtyje yra sulfatų ir sulfidų. Ilgainiui oda taps labiau švytinti, lygesnė.
Odos valymo aliejais pliusai ir minusai
Pliusai:
+ Šis valymo būdas tinka visiems odos tipams, taip pat ir probleminei odai. Nėra sausumo jausmo, oda tampa švytinti ir spindinti.
+ Tai natūralus valymo būdas. Tereikia nusipirkti kokybiško, be priedų aliejaus.
+ Be odos valymo, yra pašalinami ir makiažo likučiai.
+Būtini odai natūralūs riebalai lieka ant veido, nepažeidžiamas paviršinis apsauginis sluoksnis.
+Ypač tinka šis būdas tokiu probleminiu laikotarpiu kaip žiema, taip pat pereinamaisiais sezonais, kuomet sunku prisitaikyti tinkamas priemones veidui.
Minusai:
– Odai prireiks 1-2 savaičių kol pripras prie naujo valymo būdo.
– Taip valyti odą užtrunka daugiau laiko, nei naudojant įprastas prausimosi priemones.
– Šiek tiek brangesnis valymo būdas.
– Prireiks daugiau kempinėlių, rankšluosčių, nes aliejus greitai juos sutepa ir sugadina.
Galbūt, pabandžius pirmą kartą šį valymo būdą, jis nepatiks. Tačiau visus privalumus pajusite tik po kelių dienų – oda taps minkštesnė, drėgnesnė, spindinti.