Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Amžinas šaltis kojose. Kaip su tuo kovoti?

„Varlės kojos“ – taip šaltas kojas vadindavo močiutės. Kodėl gi būtent šios kūno vietos atšąla ir kodėl moterys nuo to kenčia labiausiai?
Vertinkite vilnones kojines
Vertinkite vilnones kojines / Flickr.com

O viskas priklauso nuo mūsų organizmo sudėtingumo. Raumenų masyvas, turintis saugoti šilumą, kojų srityje nėra didelis, poodinės riebalų masės beveik nėra, o odos plotas, atiduodantis šilumą, yra pakankamai didelis. Moterų ir vyrų fiziologija skiriasi, kaip ir hormonai esantys mūsų kūnuose.

Tačiau situacija nėra beviltiška ir tikrai galima su ja susidoroti paprastais metodais.

Patarimai, kaip nesušalti žiemą

Pats paprasčiausias patarimas – rengtis pagal orą. Jei mūsų kūnas yra saugus ir jam nereikia kaupti šilumos atsargų, nėra reikalo atiminėti šilumos ir iš periferijų, t.y. kojų ir rankų. Todėl žiemą būtinai rinkitės funkcionalius drabužius ir avalynę, o grožį derinkite paskui.

Esant šalčiams avalynę su siaurėjančiomis „nosimis“ ir aukšta pakulne, galite pamiršti: batai turi būti pakankamai laisvi, kad susidarytų oro tarpas, o ankštumas netrukdytų kraujotakai.

Ar dėvėti apatines arba pašiltintas kelnes – rinktis jums. Tačiau juk dabar yra labai didelis terminių rūbų pasirinkimas, kurie gerai šildo ir neatiduoda šilumos. Jie ploni, dažniausiai kūno spalvos ir po višutiniais drabužiais nesimato. Ne veltui vadinami „second skin“, t.y. antrąja oda.

Fizinis aktyvumas – vienas iš būdų kovoti su šalčiu. Ne išimtis ir šąlant kojoms. Nestovėkite autobuso stotelėje – vaikščiokite, trepsėkite, šokinėkite. Visa tai padeda cirkuliuoti kraujui ir kojos tampa atsparios šalčiui.
Na o jei šie patarimai jums nepadėjo, ir kojos eilinį kartą sustingo į ledukus, vos tik pajusite šilumą namuose, pradėkite šias procedūras.

Sušilkite iš vidaus ir iš išorės

Nusirengę drabužius, įmerkite kojas į šiltą vandenį. Stipriai nušalusių kojų nereikėtų, šildyti reiktų lėtai, vandens temperatūra vonelėje turėtų kilti palaipsniui – nuo 20-25 C iki 40-42 C.

Greitai sušilti padės ir spiritinis kompresas: plonas medvilnines kojines suvilgykite spiritu ar degtine, apsiaukite sušildytas vonelėje kojas, o ant viršaus dar apsiaukite vilnones kojines. Šilumą kojose pajusite iš karto – kojos pradeda tiesiog „degti“.

Sušilti galima ir atliekant kojų masažą. Pėdas galima masažuoti rankomis, sausu šepetėliu arba specialiu masažiniu voleliu. Masažuodami kojas virš pėdų, atminkite, kad visi judesiai turi būti atliekami nuo viršaus į apačią – nuo pėdų į širdį.

Būtinai išgerkite karštos arbatos, kuri sušildys visą jūsų kūną nuo pirštų galiukų iki pakaušio. Be to, žolelių arbatos sustiprins ir imunitetą. Imkite po 1 arbatinį šaukštelį šalavijo, mėtos, ramunėlių, lauro lapelių, valerijono šaknies, gabalėlį imbiero, 2 gvazdikėlius, šiek tiek cinamono ir dar mažiau maltų juodų pipirų – viską užpilti litru virinto vandens ir palaikyti 1 valandą termose. Ši arbata padės ne tik šąlant lauke, bet jei kojos šąla būnant namuose.

Pasitikrinkite savo kraują – galbūt hemoglobinas yra žemesnis nei normalus, tuomet reiktų pasireguliuoti maisto racioną, kuriame netrūktų geležies. Taip pat mityboje turi būti pakankamai C ir P vitaminų.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos