Neskubėkite į vaistinę pirkti įvairiausių preparatų, užkemšančių organizmą. Prisiminkite kaimo bobutes ir jų liaudies medicinos patarimus.
Gydymas žolėmis
Dažnai naudingos žolelių savybės yra pamirštamos arba nevertinamos. Kaip bebūtų keista, jas mūsų organizmas įsisavina žymiai greičiau nei sintetinius preparatus. Ir vitaminų bei mineralinių medžiagų žolėse daugiau. Jei norite kovoti su nuovargiu, jums padės šios vaistažolės: pipirmėtė, jonažolė, melisa, sukatžolė ir ramunėlė.
Pipirmėtė
Mėtų arbata gerina nuotaiką ir šalina nervingumą – o tai yra chroniško nuovargio palydovas. Mėtos mėgiamos nuo neatmenamų laikų: jų nuoviru dezinfekuodavo namų orą, šviežiais lapeliais įtrindavo stalus. Įdomu tai, kad mėtų vainikas ne tik šalindavo nuovargį ir galvos skausmą, bet ir didindavo darbingumą.
Arbata: 100 g sumaltų mėtų lapų užpilkite 2 stiklinėmis šilto vandens. Palikite 4-6 valandoms ir gerkite po ½ šaukšto 2-3 kartus per dieną prieš valgį.
Jonažolė
Jonažolės arbata žvalina, stiprina imunitetą ir mažina galvos skausmą.
Arbata: 2 šaukštus žolelių užpilkite kaip įprastą arbatą. Gerkite 2-3 kartus per dieną.
Melisa
Melisų nuoviras stiprina nervinę sistemą, esant pastoviems krūviams ir nuovargiui. Dėl savo įsimintino kvapo melisa turi dar kitą pavadinimą – citrininė mėta. O dėl raminamojo poveikio – „širdies paguoda“. Tai tikras natūralus antidepresantas.
Arbata: 2,5 šaukšto melisos užpilkite 1 litru virinto vandens ir palikite 1 valandai. Nuovirą reikia gerti po ½ stiklinės 3 kartus per dieną.
Sukatžolė
Ši žolelė puikiai tinka šalinti vakarinį nuovargį, taip pat nervinę įtampą ir nerimą. Vonios su sukatžole grąžins jums žvalumą ir jėgas.
Vonia: 200 g žolės užpilkite 2 litrais verdančio vandens, pavirinkite apie 20 minučių ir supilkite į vonią.
Arbata: 15 g žolės užpilkite 200 ml karšto vandens, palikite 15 minučių, nukoškite ir gerkite 3-4 kartus per dieną po šaukštą prieš valgį.
Vaistinė ramunėlė
Ramunėlių nuoviras pašalins įtampą po sunkios darbo dienos ir leis atsipalaiduoti.
Arbata: 2 šaukštus žolelių užpilti 1 litru vandens ir palikti 1 valandai. Ramunėlių arbatą galima gerti su cukrumi, medumi arba grietinėle. Išgerta nakčiai arbata pašalins nuovargį ir įtampą, o miegas taps stiprus ir sveikas.