Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Deguonies terapijos poveikis organizmui

Didžiųjų miestų gyventojams tiesiog chroniškai trūksta deguonies: jį sudegina automobiliai, naikina įvairių gamyklų vykdoma veikla.
Deguonis
Deguonis / Flickr.com

Deguonies trūkumas pasireiškia tokia neigiama savijauta, kaip mieguistumas, galvos skausmai, įvairūs negalavimai ir stresas. Tad nenuostabu, kai moterys, norėdamos išlikti gražios ir sveikos, dažnai dairosi į terapiją, grąžinančią veido odai sveiką žvilgesį. Deguonies terapija, nors ir neilgam, vis dėlto paraudonina mūsų skruostukus.

Kam mums deguonis?

Mes kvėpuojame deguonies, azoto, vandenilio ir anglies dioksido mišiniu. Tačiau organizmui būtent deguonies reikia labiausiai, kadangi jis nešioja po kūną hemoglobiną. Deguonis labai svarbus medžiagų apykaitai ir oksidacijai: jos metu maistinės medžiagos virsta energija. O be deguonies smegenys atsijungia per 2-5 minutes.

Kuo mažiau deguonies ore, tuo daugiau papildomų įkvėpimų mums reikia. Trūkstant deguonies, visi organai dirba nepilnaverčiu režimu, tad nenuostabu, kad atsiranda ir įvairūs chroniški negalavimai. Be to, oda netenka gražios spalvos ir mes greičiau senstame.

Deguonies terapija

Normaliam organizmo funkcionavimui ore turi būti 20-21 proc. deguonies. Deja, miestų gyventojams kartais tenka tik 16-17 proc. deguonies. Ir nors karštomis dienomis kvėpuoti yra sunkiau nei šaltomis, tačiau tai nereiškia, kad žiemą deguonies yra daugiau. Deguonies trūkumas pasireiškia galvos skausmu, stresu ir nuovargiu.

Norint palepinti savo organizmą deguonimi, galima užsiimti deguonies terapija – inhaliacijomis, mezoterapija, deguonies voniomis ir kokteiliais. Deguonies terapijos galimos ir namuose, ir specialiuose centruose.

Svarbu! Grynu deguonimi kvėpuoti draudžiama: per didelė jo koncentracija organizme yra taip pat pavojinga, kaip ir trūkumas. Deguonies perteklius gali apakinti žmogų, pažeisti plaučius ir kepenis.

Deguonies inhaliacija. Procedūra trunka apie 10 minučių, jos metu naudojami vamzdeliai arba kaukė. Ši terapija rekomenduojama sergantiems astma, chronišku bronchitu, tuberkulioze ir širdies ligomis. Ir nors yra tam tikrų išlygų, kai reikia pasitarti su gydytoju, vis dėl to kvėpuoti deguonimi naudinga visiems: kraujotakos aktyvinimas pakelia organizmo tonusą ir nuotaiką, gražina mūsų odą.

Mezoterapija. Tai kosmetinė procedūra, kai deguonis įvedamas giliai po oda. Trokštamas rezultatas – atjaunėjusi oda ir regeneracijos procesas. Paviršinis dermos sluoksnis išsilygina, pašviesėja odos spalva, suaktyvėja tonusas, palengva dingsta celiulito simptomai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?