„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Greitoji pagalba įgėlus vapsvai

Jei jums įgėlė vapsva, bitė ar kamanė – pirmiausia, nagu arba peiliu pašalinkite susidariusį nuodų maišelį. Paprastai tuo pačiu pašalinamas ir geluonis. Tačiau jei jis liko odoje – ištraukite pincetu.
Bitės dvynukės
Bitės dvynukės / Eddy Lee, Flickr.com

Ant skaudamos vietos uždėkite ką nors šalto, išgerkite karštos arbatos ir kokį nors antihistamininį preparatą. Antihistamininius preparatus ir tepalus galima vartoti 2–3 dienas, kol visai sumažės patinimas. Jei po ranka neturite vaistų, panardinkite įgeltą vietą į šaltą vandenį arba pakramtykite gysločių lapų. Itin pavojingas įgėlimas burnos srityje – taip gana dažnai nutinka valgant uogas ar vaisius, todėl būkite atidūs. Net, jei jūsų organizmas ir nereaguojate itin jautriai į įgėlimus, galima mirti nuo gerklės ištinimo (uždusti).

Padidėjęs organizmo jautrumas į vapsvos ar bitės nuodus kamuoja 1 iš 250 žmonių. Reakcija gali kilti ne iš karto, todėl, jei nežinote ko galite tikėtis, kreipkitės į gydytoją. Jei organizmas pasižymi padidėjusiu jautrumu bičių ar vapsvų nuodams, tuomet net vienas įkandimas gali sukelti aukštą temperatūrą, galvos skausmą ir vėmimą.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“