Prakaito išskyrimas priklauso nuo daugelio faktorių, pavyzdžiui, karštis, taip pat prakaitavimą sustiprinti gali tam tikri prieskoniai ar alkoholis. Prakaitas drėkina odą ir daro ją elastinga. Tačiau pernelyg gausus prakaitavimas sukelia nemažai nepatogumų bei fizinį diskomfortą.
Jei gausiai prakaituojate ir be pirties...
Yra įvairių metodų kovai su padidėjusiu prakaitavimu. Vienas iš jų, tai nesudėtinga endoskopinė operacija. Tačiau sumažinti prakaitavimą ir atsikratyti blogo kvapo galima ir kur kas paprastesniais būdais. Kosmetikos rinkoje gausu įvairių priemonių, padedančių spręsti šią problemą.
Pasak gydytojų dermatologų, itin karštą dieną, kuomet prakaito liaukos sunkiau dirba, įprastas dezodorantas ne visuomet padeda. Todėl tokiu atveju būtina naudotis dezodorantu, kuris ne tik šalina blogą kvapą, bet ir neleidžia jam susidaryti. Į tokios priemonės sudėtį turi įeiti: triklozanas, chlorheksidinas, farnezolis. Šios medžiagos naikina mikrobus, sukeliančius kūno blogą kvapą. Žmonės, kurių oda yra jautri, itin pažeidžiama, turėtų rinktis rutulinius ar dezodorantus-kremus, kurių sudėtyje nėra spirito. Tačiau šiose priemonėse privalo būti glicerino ir ciklometikono, jie minkština bei švelnina odą.
Tačiau visa tai yra chemijos produktai. Nuo senų laikų mūsų močiutės kovojo su nemaloniu kvapu liaudiškomis priemonėmis. Štai kelios iš jų:
- Puikus gamtinis dezodorantas gali būti nuoviras iš mėtų. 1 valg. šaukštą sausų mėtų reikia užpilti stikline verdančio vandens, palikti 20-30 min., nukošti ir tepti visas prakaituojančias kūno vietas. Laikyti nuovirą šaldytuve.
- Prakaitavimą sumažins vonia su valgomąja druska. 2 valg. šaukštai druskos 1 litrui vandens. Geriausia tokioje vonioje pagulėti ryte, prieš einant į darbą arba prieš miegą. Vandens temperatūra neturėtų viršyti +37-38 C.
- Gausiai prakaituojantį veidą ir kūną naudinga tepti žaliosios arbatos nuoviru. Ši procedūra ne tik sumažins prakaitavimą, bet ir pagerins odos būklę, ji taps matine ir švelnia.
- Rytais galima pagulėti vonioje su žaliąja arbata. Tačiau prieš miegą to daryti nevertėtų, nes tokia vonia suteikia žvalumo ir energijos.
- Veido prakaitavimo mažinimui reikia jį tepti pomidoro ar agurko riekele. Tam tinka ir citrinos riekelė, tačiau tuomet negalima būti saulėje, kad nenudegtumėte.
- Prakaituojančioms pėdoms ir rankoms padeda vonelė su obuoliu actu – 1 arbatinis šaukštelis 1 litrui vandens. Tačiau apžiūrėkite ar ant rankų bei kojų nėra žaizdelių, nes, priešingu atveju, perštės.
- Kojų prakaitavimą mažina nuoviras iš ąžuolo žievės. 1 valg. šaukštą susmulkintos žievės reikia užpilti 1 litru karšto vandens, užvirinti ant mažos ugnies ir pavirti dar 10-15 min. Pamirkykite kojas pusvalandį.
- Per vasaros karščius atkreipkite dėmesį į savo aprangą. Ji privalo būti ne pernelyg aptempta, kad galėtų oda laisvai kvėpuoti. Žinoma, geriausia, jei rūbai yra iš natūralių audinių, pavyzdžiui, lino ar šilko.