„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kaip išvengti varikozės?

Šiuolaikiniame pasaulyje su šia bėda kovojama įvairiausiais būdais – tam skirtais tepalais, specialiais pratimais, liaudies metodais, nešiojama kompresines kojines, laikomasi dietos ir t.t. Tačiau ką daryti, kaip elgtis, kad nekamuotų išsiplėtusios venos ir netektų gydyti šios ligos?
Kojas norisi apsaugoti nuo varikozės
Kojas norisi apsaugoti nuo varikozės / Alicia Adams, Flickr.com

Taisyklė nr. 1. Aukštyn kojas!

Įpraskite esant galimybei susikelti kojas į viršų. Grįžote iš darbo? Atsisėskite ar atsigulkite taip, kad kojos būtų pakeltos aukščiau – pabūkite taip bent kelias minutes, o jei kojoms teko didelis fizinis krūvis – pabūkite tokioje padėtyje ilgiau. Miegant galima po kojomis padėti kokį nors paaukštinimą arba specialią ortopedinę pagalvėlę kojoms.

Taisyklė nr. 2. Nestovėkite ilgai

Ilgas stovėjimas vargina kojas ir yra papildoma varikozės grėsmė. Jei dirbate stovimą darbą, pasistenkite atrasti bent keletą minučių pasivaikščiojimui, kojų pramiklinimui, kūno padėties pakeitimui. Blogiausiu atveju, kuo dažniau perkelkite kūno svorį nuo vienos kojos ant kitos. Efektyvesnei profilaktikai mūvėkite specialias kompresines kojines.

Taisyklė nr. 3. Sportuokite

Tinka beveik visos sporto rūšys, išskyrus tas, kuriose reikia kelti sunkius daiktus. Ypač gerai bėgiojimas (tačiau žeme arba žole, bet ne asfaltu ar betonine danga) ir važinėjimas dviračiu. O pats idealiausias sportas norint išvengti venų varikozės yra plaukimas. Vandens slėgis gerai tonizuoja kraujagysles, o horizontalioje padėtyje kūnas puikiai atsipalaiduoja. Plaukikai beveik niekada nesiskundžia šia liga.

Taisyklė nr. 4. Įtraukite į savo racioną ląstelienos

Ląsteliena – puikiausias kūno valytojas. Kokį tai turi ryšį su varikoze? Tiesioginį. Nes viena iš varikozės priežasčių yra vidurių užkietėjimas, taip pat ir organizmo užterštumas. Ląsteliena, kurios yra košėse bei daržovių ir vaisių žievelėje, tarsi kempinė surenka visas kenksmingas medžiagas ir pašalina jas iš organizmo.

Taisyklė nr. 5. Atsisakykite ankštos aprangos

Bet kokie rūbai, kurie stipriai apspaudžia klubus, blauzdas ir kelius yra netinkami (itin aptempti džinsai, sijonai ir pan.), nes trukdo normaliai kraujotakai, dėl to išsivysto varikozė ir daugelis kitų susirgimų.

Taisyklė nr. 6. Batų kulniukas neturi būti per aukštas

Aukšti kulniukai lygiai taip pat kenksmingi kaip ir visiškai lygaus pado avalynė. Rinkitės vidutinio aukščio kulniukus, o jei visgi tenka avėti aukštakulnius – laikas nuo laiko nusiaukite ir pamasažuokite blauzdas.

Taisyklė nr. 7. Plaukite kojas

Prausiantis ryte skirkite laiko ir dėmesio kojoms – plaukite jas vėsiu vandeniu. Tai padės pakelti kraujagyslių tonusą.

Taisyklė nr. 8. Venkite karščio

Jei norite, kad jūsų nekamuotų varikozė – tuomet nebūkite karštyje. Atsisakykite pernelyg karštos vonios, saunos, ilgo deginimosi saulėje.

Atminkite, kad į varikozę linkę toli gražu ne visi. Kartais kyla klausimas: kodėl vieni stovi daug ir ilgai, blogai maitinasi, bet varikoze nesiskundžia, o kiti rūpinasi savo sveikata, laikosi profilaktinių priemonių ir vis tiek suserga šia liga. Atsakymas paprastas: yra ir genetinis polinkis. Jei jūsų tėvai, seneliai turėjo problemų su venomis, tai ir jums jų išvengti bus nelengva. Žinodami apie genetinį polinkį, stenkitės laikytis šių paprastų taisyklių.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs