Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Senos problemos naujas sprendimas: įtampa pečiuose ir nugaroje

Skausmas – tai nervinių ląstelių darbas. Jei įvyksta koks nors uždegimas ar kūno sužalojimas, nervinių ląstelių šaknelės toje vietoje susidirgina ir praneša apie pažeidimą galvos smegenims. Ir tuomet mes jaučiame skausmą: tai signalas, kad reikia veikti!
Nugaros skausmai dažnai kankina dėl streso
Nugaros skausmai dažnai kankina dėl streso / Flickr.com

Raumenų skausmas pečiuose ir nugaroje gali atsirasti dėl įvairių priežasčių:

  • Tam tikras gyvenimo būdas, kai dirbama vienodais kūno judesiais arba ilgokai esant toje pačioje statinėje pozicijoje (automobilio vairavimas, sėdėjimas prie kompiuterio);
  • Pastovus krūvis raumenims (sunkių krepšių, dėžių nešiojimas, sunkūs darbiniai drabužiai);
  • Raumenų suvaržymas apykaklėmis ar diržais;
  • Pastovi emocinio streso įtampa;
  • Peršalimas, taip pat kondicionierių poveikis;
  • Neįprastas fizinis darbas (daržų, bulvių kasimas, remontas, persikraustymas ir pan.);
  • Pasitempimai.

Visais šiais atvejais raumenyse juntama skausminga įtampa. Raumenys tuo metu įsitempia ir susitraukinėja, todėl kraujas negali laisvai prieiti prie audinių, neatneša pakankamai deguonies ir naudingų medžiagų, nešalina susikaupusių nenaudingų medžiagų. Visa tai tik didina įtampą ir gilina skausmingus pojūčius. Be to, tokia raumenų hipertonija gali iššaukti ir raumenų spazmus.

Taigi, išvados labai paprastos: įtemptus raumenis reikia atpalaiduoti, o skausmingus pojūčius naikinti. Kaip? Skausmingi sindromai mažinami šilumos pagalba.

O štai patarimas, kaip sušildyti kūną. Mūsų organizmo oda turi specialius termoreceptorius, kurie jaučia aplinkinę temperatūrą. Padidėjusi temperatūra aktyvuoja ląsteles, todėl skausmo poveikis mažėja. Šiluma labai gerai atpalaiduoja raumenis, sušildytos vietos kraujotaka gerėja, nes čia patenka vis daugiau kraujo, o su juo ir deguonies. Visa ši veikla leidžia atsistatyti audiniams. Jei raumenis iki tol buvo įtempti ir jūs jutote spazmus, šiluma labai greitai išspręs šią problemą.

Kas gali sukurti šilumą? Būkite atsargūs su specialiais medikamentais ir juos naudokite tik pasitarę su gydytoju ar vaistininku. Jei vaistinė toli, jums padės šiltas, geriausiai vilnonis šalis arba raištis. Kuo puikiausiai padeda ir spiritiniai įtrynimai – tik juos turite kontroliuoti, kad per stiprus įtrynimas nepadarytų žalos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?