Kaip kovoti su skausmu?
Pirmiausia, pasistenkite išsiaiškinti, kada būtent užeina skausmo priepuoliai. Po įtempto darbo, po ilgos kelionės ar nepavalgius laiku pietų? Galbūt skausmo kaltininkai – karštis arba orų pokyčiai?
Jei jūs bent apytikriai nustatysite priežastį, tuomet galėsite sumažinti nemalonius skausmus. Gydytojai tvirtina, kad visiškai išsivaduoti iš migrenos neįmanoma, tačiau galima sumažinti skausmų dažnį, trukmę, intensyvumą.
Priežastis Nr. 1
Pirmoji dažna galima skausmo priežastis – per ilgas ir intensyvus darbas.
Darbe darykite pertraukėles ir maksimaliai jas išnaudokite: pravėdinkite patalpą, išgerkite stiklinę vandens, padarykite pratimus akims, kaklui, galvai, pamasažuokite smilkinius.
Pertraukėles reikia daryti kas valandą po 5–10 min. Taigi, 50 min. dirbame – 10 min. ilsimės.
Priežastis Nr. 2
Galvos skausmas susijęs su širdies–kraujagyslių sistemos problemomis, vadinasi, reikia skirti dėmesio ne tik galvai, bet ir kraujagyslėms bei širdžiai.
Yra specialių paprastų pratimų kompleksas, kurių autoriaus japonų mokslininkas–gydytojas Kacudzo Niši. Šie pratimai pagerina širdies ir kraujagyslių darbą.
Taip pat organizmui naudingas kontrastinis dušas. Nebūtina praustis po itin karštu arba lediniu vandeniu, tiks ir nedidelio kontrasto jums priimtinos temperatūros dušas.
Saikingas fizinis krūvis puikiai veikia kraujagyslių sistemą, todėl mėgaukitės sportiniais žaidimais: tinkliniu, badmintonu, tenisu.
Priežastis Nr. 3
Galvos skausmas gali būti priklausomas ir nuo žarnyno veiklos. Ką naudingo gali gauti organizmas, jei mes valgome nesveiką maistą, kuris užkemša žarnyną? Tas pats japonų sveikatos specialistas Kacudzo Niši teigia, kad nesveikas žarnynas – kertinis visų organizmo problemų akmuo.
Smegenims reikia 20 proc. visos organizmo gaminamos energijos, o tai yra 5 kartus daugiau nei kitiems organams. Tad jei norite, kad galva skaudėtų mažiau – skirkite daugiau dėmesio savo žarnynui ir mitybos racionui.
Švieži vaisiai ir daržovės ne tik aprūpina organizmą vitaminais, mikroelementais ir gyvybine energija, bet ir valo jį. Gerkite daug vandens. Žmogaus smegenyse vandens yra net 75 proc., esant vandens trūkumui mažėja jų efektyvumas. Todėl stenkitės, kad jūsų racione netrūktų skysčių.
Priežastis Nr. 4
Nesijaudinkite ir nesinervinkite. Tačiau pasakyti paprasčiau, nei padaryti? Yra toks metodas, vadinamas „skambančiu telefonu“. Jo esmė ta, kad į kiekvieną dirgiklį reaguojame kaip į suskambusį telefoną. Jei jūsų telefonas skamba, ką galite daryti? Galite atsiliepti arba ne.
Tas pats ir su bet kokia kita situacija. Turite suvokti, jog jūs esate padėties šeimininkas. Tik jūs priimate sprendimą: reaguoti ar ne. Bet koks įvykis yra neutralus, tik nuo jūsų požiūrio ir reakcijos priklauso jo reikšmė. Jei atsitikus nemaloniam įvykiui neimsite nervintis, kaip įprastai, o minutei susimąstysite, įvertinsite situacijos svarbą, pagalvosite apie konflikto priežastis, poelgių motyvus ir įvertinsite savo veiksmus, tuomet net 80–90 proc. atvejų suprasite, kad nerimui visai nėra rimtų priežasčių. Arba paprasčiausiai suskaičiuokite iki 10. Atminkite, riksmai ir ginčai nepadės išspręsti konflikto. Tad kam gi nervintis?
Viskas jūsų rankose
Žinoma, apie migreną galima diskutuoti labai ilgai. Svarbu rasti būdą kaip kovoti su šia varginančia liga. Todėl nenuleiskite rankų, nekentėkite apatiškai. Nustačius susirgimo priežastis imkitės priemonių. Atraskite sau optimalų darbo, poilsio, mitybos režimą. Ieškokite būdų, kurie padeda būtent jums. Prisiminkite paprastą tiesą: „Skęstančiųjų gelbėjimas – jų pačių reikalas“.