Sidabras gerina savijautą, padeda pagyti bei greičiau atgauti jėgas po ligų. Jis veikia kaip natūralus antibiotikas. Sidabro jonai yra mirtinai pavojingi daugeliui mikroorganizmų. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad jis gali sunaikinti daugiau nei 600 rūšių bakterijų ir virusų. Jei vandenyje yra nors 0,05 mg/l sidabro jonų, tokį vandenį galima gerti nesibaiminant dėl savo sveikatos. Atliktų tyrimų metu paaiškėjo, kad difterijos lazdelė, padėta ant sidabro plokštelės, žūsta per tris dienas, stafilokokai – per dvi dienas, o vidurių šiltinės lazdelė – per 18 valandų. 1957 m. Miunchene atlikti tyrimai parodė, kad 1 mg/l sidabro visiškai sunaikina A1 ir B tipo gripo virusus per 30 min.
Mikroorganizmų sunaikinimo greitis priklauso nuo sidabro jonų koncentracijos tirpale. Pavyzdžiui, žarnyno lazdelė (E coli rūšies bakterija) žūsta:
- Po 3 min., jei koncentracija 1 mg/l;
- Po 20 min., jei koncentracija 0,5 mg/l;
- Po 50 min., jei koncentracija 0,2 mg/l;
- Po 2 val., jei koncentracija 0,05 mg/l.
Pagal dezinfekavimo poveikį sidabras lenkia furaciliną, kalio permanganatą, chlorą, karbolio rūgštį ir natrio hipochloritą.
Tačiau visgi, gerti sidabrą didelėmis dozėmis daktarai nerekomenduoja. Natūraliai jo žmogaus organizmas gauna valgant žalumynus, agurkus, kopūstus.
Per dieną galima išgerti 1–2 stiklines vandens, kuriame parą mirko sidabrinis šaukštelis. Toks sidabrinis vanduo stiprina imunitetą, gerina medžiagų apykaitos darbą, padeda išvengti burnos uždegimų, stiprina nagus ir dantis, odai suteikia elastingumo, o plaukams purumo.
Šiais laikais sidabras yra plačiai naudojamas ir kosmetikoje, jo jonai įeina į įvairių kremų, losjonų, dantų pastų sudėtį.
Galite pasinaudoti šiuo mūsų močiučių grožio receptu – įpilkite vandenį į sidabrinį indą, palaikykite jį ten ir naudokite prausimuisi, plaukų bei gerklės skalavimui. Taip pat galima tokį vandenį įsipilti į vonią.