Ką daryti ir kaip su tuo kovoti?
1. Pradėkite mankštintis. Užsirašykite kur norite – į baseiną, aerobiką, kūno dizainą arba šokius. Eikite ten, kur eina jūsų draugai. Jei turite galimybę nuomotis kartu sporto salę – prisijunkite. Bendraukite ir klausinėkite lieknų bei gražaus kūno sudėjimo kolegų, kur jie sportuoja – greičiausiai, apkūnesnių formų taip ir lieka sėdėti ant savo kėdžių.
2. Atlikite specialius pratimus namuose ir darbe. Internete rasite patarimų ir videotreniruočių, kaip atlikti pratimus sėdint. Tai yra pratimų kompleksai, trunkantys 10-15 minučių. Mankštintis galima netgi žiūrint mėgiamą serialą namuose. Tik netinginiaukite ir neapgaudinėkite savęs!
3. Naudingi pabėgiojimai. Pamirškite apie liftą ir automobilį (bent jau savaitgaliais), važiuokite su visuomeniniu transportu ir išlipkite bent 2 stotelėmis anksčiau nei reikia. Draugė gyvena septintam aukšte? Lipkite! Padaryti kavos, atnešti dokumentus ar sąvaržėles – būkite visuomet pirmi.
4. Pradėkite buitinį sportavimą. Kaip sutvarkyta mūsų buitis? Vyras eina į parduotuvę, parveda vaiką iš darželio, užsuka į vaistinę, vaikai vedžioja šunį... Ką daro žmonos? Plauna indus, džiausto skalbinius ir trypčioja vietoje. Pasidalinkite buities darbus taip, kad abiems tektų ir pavaikščioti, ir patrypčioti aplink puodus. Beje, toks darbų pasidalinimas ir pasikeitimas vietomis stiprina poros santykius.
5. Šokite. Atminkite, kaip jaunystėje mėgote diskotekas, ir jus būdavo sunku nutraukti nuo naktinio klubo šokių aikštelės. Dabar gi šokate per įmonės balius arba per jubiliejus, kurie būna labai retai. Tvarkykite namus pagal šokių muziką ir nepastebėsite, kaip kojos pačios ims lankstytis, o klubai gundančiai krutėti.
6. Lova. Lova turi būti pakankamai kieta, be jokių įlinkimų. Pagalvė – ne per daug minkšta, nelabai aukšta. Kaklo linkis turi būti kuo labiau prigludęs prie patalynės.
7. Kėdė. Sėdimame darbe labai svarbu, kad kėdė būtų patogi. Išsirinkite pačią patogiausią nugarai konfigūraciją. Nebijokite darbe pasakyti apie savo nugaros skausmus ir pareikalaukite jums tinkamos kėdės. Juk nuo to priklauso ir įmonės rezultatai.
8. Masažas. Kai žmogus per daug sėdi, kenčia organizmo atramą. Jei norite atitolinti osteochondrozę ir kitus negalavimus, reguliariai masažuokitės. Nueikite pas masažo specialistą bent kartą per tris mėnesius, o jei neturite galimybių – bent kartą per pusmetį.