- Salotų lapus ne tik nuplaukite, bet ir nusausinkite. Dauguma žmonių paprasčiausiai nuplauna salotų lapus po tekančiu vandeniu. Tačiau tam, kad išties pašalintumėte nuo jų žemės likučius ir kitus nešvarumus, salotas rekomenduojama pamerkti į vandenį ir pirštais perbraukti per visą lapų paviršių, tarsi glostytumėte. Tada dar kartą nuskalaukite po tekančiu vandeniu ir nepatingėkite išdžiovinti specialiame besisukančiame dubenyje. Jei jo neturite – nusausinkite popieriniais rankšluosčiais. Jei salotos liks drėgnos, padažas prie jų nelips, pačios salotos bus pavandeniję, sukritę.
- Sūdykite padažą, o ne salotas. Nesvarbu, ar salotas gardinsite aliejumi, ar actu, druskos berkite būtent į padažą – tai padės jums maksimaliai atskleisti salotų skonį. Dauguma žmonių sūdo pačias salotas, bet, pasak maisto žinovų, tai ir yra priežastis, kodėl salotos restoranuose būna kur kas gardesnės nei pagamintos namuose!
- Naudokite įvairesnių priedų. Salotų priedams naudokite kuo įvairesnės tekstūros produktus. Būtent jų kontrastas padeda išgauti pačius geriausius skonio niuansus. Todėl jūsų salotose turi būti ko nors traškaus (pvz. riešutų, morkų, ridikėlių), ko nors minkšto (pvz. sūrio, kiaušinio, avokado), gaivaus (pvz. pomidorų, citrusinių vaisių, obuolių), pikantiško (pvz. rūkyto kumpio, kalmarų, krevečių ir pan.).
- Skonių harmonija. Nenuobodi tekstūra – dar ne viskas. Gerose salotose turėtų būti ir įvairių skonių: sūraus, saldaus, rūgštaus ir kartaus. Šiuos skonius padės išgauti skirtingi vaisiai, mėsa, padažas, žalumynai. Pavyzdžiui, net ir neragavus galima numanyti, kad greta salotų lapų turėtų puikiai derėti sūrios pistacijos, saldūs mango gabalėliai, rūgštus acto padažas ir aitriųjų pipirų skonio natos.
- Derinkitės prie sezono. Nepaisant to, kad dabar parduotuvės daržovių skyriuje – kone amžina vasara, vis dėlto sveikiausia valgyti tokias salotas, kokios būdingos mūsų klimato juostos sezonams. Todėl žiemą skanaukite daugiau šakniavaisių: morkų, burokėlių, topinambų, taip pat įvairių sėklų, džiovintų vaisių ir uogų, spanguolių, kopūstų. O vos atsiradus pirmiesiems pavasario žalumynams – skubėkite salotas paįvairinti šviežių dilgėlių lapeliais, pipirnių daigeliais, svogūnų laiškais.
- Visko – po lygiai. Veikiausiai ir jums yra tekę nusivilti, kai restorane užsisakius avokadų salotų paaiškėja, kad lėkštėje – vos 3 maži gabalėliai avokado, visa kita – tiesiog salotų lapai. Taigi neskriauskite savęs bent jau namuose: gamindama salotas, stenkitės išlaikyti proporcijas ir naudoti daugmaž vienodą kiekį produktų.
- Paskrudinkite riešutus. Riešutai dažnai naudojami salotoms pagardinti. Tačiau jei tingite juos paskrudinti – nieko nuostabaus: dauguma žmonių to nedaro namuose. Ir vis dėlto paskrudintų riešutų skonis nepalyginamai geresnis, suteikia jūsų salotoms prabangaus traškesio. Tiesa, nepamirškite skrudintų riešutų atvėsinti – ir tik tada berkite jų ant salotų.
- Eksperimentuokite su aliejumi ir actu. Balzaminis actas ir alyvuogių aliejus – standartiniai salotų padažai. Bet tai nereiškia, kad vieninteliai. Graikinių riešutų, moliūgų sėklų, skrudintų sezamų aliejus gali atverti visai naują skonių karalystę. Taip pat ir prieskoniais gardintas actas, apelsinų sultys vietoje citrinų, ir pan.
- Gardinkite kvapniomis žolelėmis. Salotos, papuoštos mėtų, bazilikų ar petražolių lapeliais ne tik atrodo nuostabiai, bet ir viliojančiai kvepia. Naujas mados klyksmas virtuvėje – valgomi gėlių žiedai: kai tik turėsite galimybę pasiskinti lauko ar sodo gėlių gležnais žiedlapiais – būtinai papuoškite jais savo salotas. Pipirinis jų kartumas suteiks salotoms ypatingo prieskonio.
- Prabangus akcentas. Net ir paprasčiausias salotas pagardinus pelėsiniu sūriu, ančiuviais, kepenėlių paštetu, karamelizuotais svogūnais ar marinuotais grybais, patiekalas akimirksniu tampa išskirtiniu, prabangiu. Brangiausias sudedamąsias dalis dėkite ant salotų viršaus – taip jūsų patiekalas atrodys itin įspūdingai.