Avinžirniai. Avinžirniai suteikia salotoms švelnaus riešutų prieskonio ir šiek tiek kreminės tekstūros. O kiekviename žirniuke – daugybė natūralių maistingų medžiagų, tarp jų – geležies, cinko, kalio, taip pat augalinės kilmės baltymų. Avinžirniai naudingi jūsų dietai, nes tai – puikus maistinių skaidulų šaltinis. Jie ilgam suteikia sotumo jausmą, mažina blogojo cholesterolio koncentraciją kraujyje ir saugo nuo įvairių ligų.
Obuoliai. Universalus obuolių skonis tinka patiems įvairiausiems patiekalams – ir pyragams, ir desertams, ir salotoms. Obuoliai salotoms suteikia gaivumo, traškumo ir maistingumo. Juose nėra riebalų, gausu vitaminų A, C, B6, kalio, šiek tiek kalcio. Be to, obuoliuose yra riebalus deginančių flavanoidų ir maistinių skaidulų, kurios užpildo skrandį ir skatina virškinimo procesą. Obuolius į salotas geriausia pjaustyti ar tarkuoti neluptus – daugiausia maistinių skaidulų susikaupę būtent žievelėje.
Paprikos. Paprikos – idealus priedas bet kokioms salotoms. Visų pirma, jos – spalvingos, taigi papildys salotas norimomis spalvomis: žalia, raudona, oranžine, geltona. Antra – jos nepaprastai maistingos: paprikose gausu antioksidantų, priešuždegimiškai veikiančių junginių, vitaminų A, C, K. Jų sudėtyje taip pat daug vandens, taigi puikiai saugo nuo dehidratacijos, yra nekaloringos, bet gerai užpildo skrandį ir leidžia greitai pajusti sotumą. Salotose galima naudoti ne tik šviežias pjaustytas paprikas, bet taip pat ir troškintas ar pakepintas kepsninėje.
Migdolai. Riešutų traškumas ir prabanga – štai pagrindiniai dalykai, dėl kurių ertinami salotose. Bet jų nauda – ne tik tokia. Migdoluose yra medžiagų, didinančių gerojo cholesterolio koncentraciją kraujyje, stiprinančių kaulus, o vitaminas E ir mononesočiosios riebalų rūgštys teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą. Prieš dedant į salotas, migdolus reikėtų susmulkinti, galima lengvai apskrudinti keptuvėje be riebalų.
Žuvis. Žuvies gabalėliai salotose – puikus būdas įtraukti į savo valgiaraštį daugiau šio maistingo produkto. Vertėtų rinktis riebesnę žuvį – lašišą, upėtakį, tuną, silkę. Jose yra medžiagų apykaitą skatinančių Omega-3 rūgščių, Be to, riebi žuvis skatina svorio kritimą didindama riebalus deginančių enzimų kiekį organizme ir mažindama enzimų, kurie skatina riebalų atsargų kaupimąsi, koncentraciją. Žuvyje taip pat gausu baltymų, kurie labiau skatina organizmą deginti kalorijas nei angliavandeniai ar riebalai.