Deja, dauguma vaisių ir daržovių yra parduodami nesunokę. Tarkim, slyvų, persikų ir bananų nereikėtų dėti į šaldytuvą – tegul jie sunoksta vazoje ant stalo. Kol žievė nepažeista, jie mažiausiai išgulės keletą dienų.
Obuolius ir bananus laikykite atskirai, nes jie išskiria etileną – dujas, stimuliuojančias vaisių sunokimą.
Brokolius, kopūstus, ridikus, salierus ir kukurūzus reikėtų laikyti atskirai plastikiniuose maišeliuose. Padarykite daug skylučių, kad daržovės kvėpuotų ir laikykite specialiuose šaldytuvo skyriuose – į pačią šalčiausią šaldytuvo zoną, kur temperatūra apie nulį.
O štai agurkus, paprikas ir cukinijas, atvirkščiai, reikia dėti į šilčiausią šaldytuvo vietą – į aukščiausią lentyną, kur laikosi pliusinė temperatūra. Geriausiai šias daržoves sudėti į atskirus plastikinius maišelius.
Žalumynus, tokius kaip salotas ir špinatus, sudrėkinkite, kad jie įgautų kiek įmanoma daugiau drėgmės. Susukite į popierinius rankšluosčius, sudėkite į maišelius ir laikykite atskirai nuo daržovių. Laikykite toliau nuo etileną skleidžiančių obuolių ir pomidorų.
Šviežias žoles taip pat susukite į popierinius rankšluosčius, sudėkite į plastikinius maišelius ir sudėkite į daržovių stalčių šaldytuve.
Atminkite, kad bazilikas atvirkščiai bijo šalčio, todėl jį reikia pamerkti į vandenį ir pastatyti ant palangės, kad gautų kuo daugiau saulės.
Jei nusipirkote vyšninių pomidorų, palikite juos plastikinėje dėžutėje.
Dar nesunokusius vaisius ir daržoves palikite nokti kambario temperatūroje, kadangi šaltis gali neigiamai paveikti jų skonį bei maistines savybes.
Sunokusius pomidorus reikia laikyti atskirai nuo kitų daržovių, kitaip pagreitinsite jų gedimą.
Uogas reikėtų perrinkti ir iš pakuotės išmesti nors kiek pagedusias ar supelijusias uogas, kadangi jos gali labai greitai užkrėsti ir likusias. Saugokite uogas pakuotėje, kurioje ir pirkote, ir neplaukite, kol nesusiruošėte valgyti. Papildoma drėgmė gali sukelti pelėsį.
Vynuoges taip pat reikia perrinkti į popierinį rankšluostį ir sudėti į plastikinį maišelį su vėdinimo skylutėmis. Kaip ir uogas, plaukite jas tik prieš maistą.
Jei nokinsite arbūzą šiltai, kambario temperatūroje, per dvi savaites antioksidantų ir beta karotino kiekis išaugs apie 15 procentų. O jei šis vaisius stovės šaldytuve – 15 procentų neteks šių naudingų medžiagų. Arbūzus reikėtų laikyti atskirai nuo vaisių ir daržovių, nes jis labai greitai genda nuo etileno poveikio.
Visas daržoves, augančias po žeme – svogūnus, morkas, bulves, reikėtų laikyti kambario temperatūroje. Neplaukite jų tol, kol nenaudojate, kad nepradėtų pūti.
Ko gero, esate pastebėję, kad nušalusios bulvės yra kiek kitokio skonio. Ir viskas tik dėl to, kad krakmolas virsta į cukrų – o tai keičia krakmolingų daržovių skonio savybes.