Kodėl teisinga mityba, bet ne dieta?
Dauguma dietų, kaip taisyklė, trunka nuo kelių dienų iki mėnesio. Ir pagrindas yra tam tikrų produktų vengimas mitybos racione. Didelė problema tampa „nutrūkimas nuo grandinės“, kai atsigriebiama už visas dietos dienas ir prisivalgoma to, kas buvo draudžiama. O tai sąlygoja ne tik kad pirminio svorio grįžimą, bet ir papildomą priaugimą.
Jei keičiamas mitybos racionas, kai vieni produktai užleidžia vietą kitiems, tuomet meniu nėra labai stipriai ribojamas. Štai pagrindinės taisyklės, kurių rekomenduojama laikytis:
- Valgyti daugiau vaisių ir daržovių. Ypač šviežių. Galima gaminti pagrindinius patiekalus, salotas, o taip pat juos valgyti kaip užkandžius.
- Mažiau saldumynų ir miltinių patiekalų. Visiškai atsisakyti nebūtina, tačiau vietoje kilogramo saldainių, rinkitės juodą šokoladą, o miltinius patiekalus gaminkite iš pilno grūdo ir ruginių miltų.
- Bandykite atsisakyti pirkto majonezo, dešros, traškučių, džiūvėsėlių. Pakeiskite juos naudingais ingredientais (salotas galima maišyti su grietine, alyvuogių aliejumi), o jei negalite be jų apsieiti – rinkitės tik aukštos kokybės produktus.
- Nepersivalgykite. Dietologai rekomenduoja valgyti mažomis porcijomis, tačiau rečiau: mažiausiai 3, daugiausiai 5 kartus per dieną.
- Pamėkite košes. Parduotuvėse dabar didelis kruopų pasirinkimas: ryžiai, grikiai, manų, avižų, bulguro, kuskuso. Ir gaminti jas paprasta.
Pagiriamasis žodis sportui
Treniruoklių salė – puikus pasirinkimas. Čia rasite profesionalią įrangą, specialistų pagalbą, o papildomu stimulu taps įsigytas abonementas, grupinis palaikymas, trenerio pagalba, reikalinga atmosfera.
Jei jums trūksta laiko, noro arba pinigų, tuomet yra galimybė išlaikyti puikią formą ir namuose. Mankšta, pabėgiojimai, pratimai namuose, joga, energingi šokiai – visa tai padeda išsimankštinti ir tonizuoti raumenis. Skirkite per dieną bent 15 minučių elementariems pratimams (pritūpimams, atsispaudimams, atsilenkimams), ir po kelių dienų pajusite energijos antplūdį.
Kaip susikurti teisingą atmosferą?
Kaip ir užsiimant bet kuriuo reikalu, svarbu į lieknėjimą žvelgti su optimizmu. Reikia tikėti savimi, išsikelti realius tikslus, nusibrėžti planus ir pastoviai juos vykdyti. Galite vesti savo pasiekimų dienoraštį, kalbėtis apie tai su specialistais ir pareikšti savo nuomonę.
Taip pat reikia nepamiršti, kad pasivaikščiojimai gryname ore – svarbi sveikos gyvensenos dalis. Puiku, jei dažnai išvykstate į gamtą, tačiau stenkitės ten ir pailsėti, atsipalaiduoti ir negalvoti apie problemas. Tik emociškai stiprus žmogus gali būti harmoningas ir sveikas.
Stenkitės suformuoti ir įtvirtinti naudingus įpročius, nes tik tuomet sugebėsite išlaikyti savo sveikatą ir liekną kūną.