Kokiu muilu praustis: mitai ir realybė

Kuo skiriasi paprastas muilas nuo muilo, skirto prausimuisi? Šiuo metu veido prausimui populiaresnės priemonės yra pieneliai, geliai, prausimosi putos, nei muilas. Įprastas tualetinis muilas yra šarminis, todėl kasdieninis jo naudojimas pažeidžia paviršinį apsauginį odos sluoksnį, sausina ją, sutrikdo natūralų rūgščių balansą, o tai gali sukelti uždegimus, sudirgimus, pleiskanojimą.
Natūralus muilas
Natūralus muilas / Marilyn Sherman, Flickr.com
Įvairių prausimuisi skirtų pienelių, putų ir gelių pH lygus 5,5. Šios priemonės nepažeidžia epidermio, nesukelia odos dehidratacijos. Papildomi švelninantys, drėkinantys ir antibakteriniai komponentai, įeinantys į prausiklių sudėtį atjaunina odą, suteikia energijos ir žvalumo.

Nemažai gamintojų pateikė specialių kvapnių muilų prausimuisi, sukurtų pagal tokią pat formulę kaip ir pieneliai, tonikai ar putos. Toks muilas yra bešarmis, jame gausu drėkinančių ir minkštinančių odą komponentų.

Prausimosi muilų rūšys ir jų sudėtis

Muilų, skirtų prausimuisi pasirinkimas be galo platus. Svarbiausia, išsirinkti tinkantį savo odos tipui ir būklei, o skystas ar kietas – rinkitės kurį jums patogiau naudoti.

Muilas sausai odai

Toks muilas dažniausiai būna kreminės tekstūros, jis valo ir drėkina odą. Šios priemonės sudėtyje dažnai būna glicerino ir vazelino – komponentų, kurie saugo ir atstato apsauginį odos sluoksnį. Muilas skirtas sausai odai mažai putoja, todėl lengvai nusiplauna, nesukelia sausumo ar tempimo pojūčio. Jo sudėtis gali būti papildyta aliejais, pavyzdžiui, kokosų, alyvuogių, taukmedžio arba žolelių ekstraktais.

Muilas riebiai odai

Ši priemonė pasižymi blizgesį šalinančiu efektu ir antiuždegiminiais komponentais.

Muilas-šveitiklis

Jo sudėtyje yra smulkių šveičiančių dalelių, pavyzdžiui, džiovintų jūros dumblių, molio granulių, įvairių dydžių polimerų ir pan. Tačiau jis gali sudirginti veido odą, todėl nenaudokite dažnai. Muilas-šveitiklis labiau tinkamas kūno prausimui, naudokite jį 2-3 kartus per savaitę.

Kaip teisingai praustis muilu

Pirmiausia, reikia nusivalyti makiažą specialiu losjonu ar pieneliu. Muilas šiai procedūrai netinka, nes jis skirtas kosmetikos likučių pašalinimui, tačiau ne makiažo valymui. Muilą nuplaukite šiltu vandeniu. Po to, nepamirškite veido odos tonizuoti ir sudrėkinti losjonu arba kremu.

3 mitai apie muilą

1. Jei paprastu muilu negalima prausti veido, tai kūno plovimui jis visiškai tinkamas, nes kūno oda storesnė.
Tiesa.
Prausti kūną muilu galima, tačiau ne bet kokiu. Jie jūsų oda sausa ir jautri, geriau naudokite dušo žėlę su drėkinančiais komponentais, nes, priešingu atveju, galite odą sudirginti, ji paraus, išsausės.

2. Ūkinis muilas padeda kovoti su akne, gydo uždegimus.
Tiesa. Ūkinis muilas pasižymi pačiu didžiausiu šarmų kiekiu savo sudėtyje. Juo   prausiantis problemos neišspręsite, o tik dar labiau ją paaštrinsite. Prausiantis ūkiniu muilu yra pažeidžiamas apsauginis odos sluoksnis, pakinta natūrali pH, suaktyvėja riebalinių liaukų veikla, o tai padeda daugintis bakterijoms, paūmėja uždegimas, sukelia odos išsausėjimą ir sudirgimą.

3. Vaikiškas muilas kuo puikiausiai tinka ir suaugusiems, jis yra kur kas švelnesnis, nekenkia odai.
Tiesa. Vaikiškas muilas, žinoma, nepakenks suaugusio žmogaus odai, jame nėra dažiklių ar kvapiklių, jo pH artimesnis natūraliam. Tačiau ši priemonė ir nebus tokia veiksminga bei efektyvi, nes nepritaikyta suaugusio žmogaus odos struktūrai. Vaikiškas muilas nepašalins riebalų, purvo ar makiažo likučių. Taip pat bus bejėgis prieš bakterijas, nes jo sudėtyje nėra giliai valančių ir antiseptinių komponentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai