Pavyzdžiui, renkantis desertą, kuriame apstu sintetinių priedų ir dažiklių vietoje natūralios plaktos grietinėlės su trupučiu cukraus, sveikatos prasme tikrai būtų pralošta. Tad gal vis dėlto grietinėlė – ne taip jau blogai?
Riebiau – nebūtinai skaniau
Renkantis grietinėlę plakimui visų pirma kyla klausimas: kokio riebumo produktą imti? Riebioje grietinėlėje yra apie 36 procentus pieno riebalų. Plakamoji grietinėlė kiek lengvesnė, joje – apie 30 procentų riebalų. Riebi grietinėlė išplakama greičiau, ilgiau išlaiko savo formą. Plakamoji greičiau tęžta, skystėja. Ir vis dėlto gaminant grietinėlės desertą kulinarai rekomenduoja rinktis šiek tiek lengvesnę, plakamąją grietinėlę – ji savo skoniu yra pranašesnė už riebiąją. Riebioji dažniau naudojama desertų įdarams, glaistui.
Sveikesnės gudrybės
Kad mažiau riebalų turinčią grietinėlę plakti būtų lengviau ir užtruktumėte mažiau laiko, rekomenduojama prieš plakant atšaldyti dubenį ir plakiklio šluotelę.
Norite, kad jūsų grietinėlė būtų dar lengvesnė? Rinktis tokią, kurioje riebalų dar mažiau – nerekomenduojama. Paprasčiausiai ją bus sunku išplakti, ji liks skysta. O kad riebalų jūsų deserte liktų mažiau, maišykite grietinėlę su priedais. Štai efektyviausias receptas, kuris grietinėlės skonio nepakeis, jis išliks lengvas, vientisos konsistencijos, maloniai saldus. O kaloringumas pastebimai sumažės:
- 1/3 stiklinės riebios grietinėlės;
- 1/2 stiklinės sumažinto riebumo (2%) graikinio jogurto;
- 2 šaukštai cukraus.
Grietinėlę ir jogurtą supilkite į atvėsintą dubenį, suberkite cukrų. Plakite elektriniu plakikliu, vidutiniu greičiu, kol masė sutirštės, išlaikys formą. Rekomenduojama patiekti su šviežiais vaisiais ir uogomis.
Viename paprastos grietinėlės šaukšte yra maždaug 31 kkal ir 2,1 g sočiųjų riebalų. Pagaminus desertą pagal mūsų receptą, viename šaukšte jo teliks 19,5 kkal ir 1,1 g riebalų.