Špinatai. Špinatai – idealus magnio šaltinis. Jie ne tik saugo nuo širdies ligų, bet gali ir sumažinti pakilusį kraujospūdį. Be to, juose esanti folio rūgštis gali apsaugoti nuo homocisteino poveikio. Pasak mokslininkų, aukštas aminorūgščių (homocisteino) kiekis gali padidinti infarkto tikimybę.
Saulėgrąžų sėklos. Saulėgrąžų sėklose yra fitosterolių, kurie mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Ne paslaptis, kad esant daug cholesterolio ir padidėjus kraujospūdžiui iškyla kraujagyslių užsikimšimo rizika.
Riešutai. Riešutuose gausu magnio ir kalio. Šie mineralai efektyviai padeda mažinti pernelyg didelį kraujospūdį.
Bananai. Šiuose vaisiuose gausu kalio bei maistinių skaidulų, saugančių organizmą nuo širdies ligų. Moksliškai įrodyta, kad žmonių, suvalgančių po vieną bananą per dieną, kraujospūdis dažniau išlieka stabilus.
Soja. Soja daro teigiamą įtaką sveikatai. Vienas iš sojos privalumų – tai, kad mažina blogojo cholesterolio koncentraciją ir kraujospūdį. Sojoje esantis izoflavonas veikia priešuždegimiškai, mažina kraujo krešumą, padeda išvengti kraujagyslių spazmų.
Bulvės. Bulvėse apstu organizmui naudingų medžiagų. Deja, dauguma jų žūva netaisyklingai bulves verdant ir patiekiant. Todėl dažniau bulves virkite ant garų, troškinkite nedideliame kiekyje vandens – taip jose išliks daugiau maistinių skaidulų ir kalio, padedančio stabilizuoti kraujospūdį.
Juodasis šokoladas. Šokolado gerbėjai tikrai nudžiugs, kad jų mėgstamame skanėste esama flavanoidų, kurie stimuliuoja azoto oksido gamybą organizme. Azoto oksidas siunčia signalą kraujagysles gaubiantiems raumenims atsipalaiduoti, taigi pagerėja kraujo cirkuliacija.
Avokadas. Avokaduose esanti oleino rūgštis skatina organizmą šalinti blogąjį cholesterolį. Be to, kalis ir folio rūgštis padeda tausoti širdies sveikatą.