Skonio įkaitai

Jei jūs karts nuo karto norite suvalgyti kažkokį konkretų maisto produktą, reikėtų paklausyti savo organizmo, nes būtent taip signalizuojama apie tam tikrų medžiagų trūkumą arba ligas. Ko gi jums trūksta?
Kai norisi neįprastų maisto produktų...
Kai norisi neįprastų maisto produktų... / Flickr.com

Norisi pieno, jogurto, varškės

Jūs susijaudinę, įsitempę ir svajojate pailsėti, atsipalaiduoti. Piene yra nepamainomos aminorūgštys, iš kurių gaminamas neurohormonas serotoninas. Dėka jo nervinė įtampa nuslūgsta, pagerėja nuotaika ir miegas. O jūsų raumenims reikia kalcio, kad ritmingai susitraukinėtų.

Ką daryti? Kiekvieną vakarą išgerkite šilto pieno arba suvalgykite jogurto. Paruoškite varškės užkepėlę.

Norisi rūkytos dešros

Jums trūksta cholesterolio ir riebalų aktyviam smegenų darbui bei normaliai hormonų lygsvarai. Rūkytoje mėsoje daug sočiųjų riebalų rūgščių ir cholesterolio. Be to, rūkyti gaminiai stimuliuoja lytinį potraukį.

Ką daryti? Ne dažniau kaip du kartus per savaitę palepinti save rūkytais mėsos gaminiais. Tačiau nepiktnaudžiauti, nes būtent šiuose maisto produktuose yra kancerogeninių medžiagų. Jei šiuo metu laikotės dietos, tuomet atėjo laikas pasirūpinti riebalų atsargomis: avokadais, riešutais ir augaliniu aliejumi.

Norisi sūraus: raugintų agurkėlių, silkės, alyvuogių

Virtos druskos norisi tuomet, kai pagreitėja medžiagų apykaita: sergant skydliaukės ligomis, esant nėščiai arba fiziškai sunkiai intensyviai dirbant. Potraukis sūriam maistui kalba apie organizmo siekį saugoti jėgas ir tuo pačiu metu kaupti vis daugiau energijos.

Ką daryti? Jei jau labai norisi, suvalgyti vieną silkę. Tačiau jau kitą dieną šį deficitą malšinkite mineraliniu vandeniu (2 stiklinės prieš pusryčius arba pietus), kadangi per daug druskos kraujyje didina kraujospūdį.

Norisi kiaušinienės arba kiaušinių

Jūsų imunitetui reikia pasistiprinti baltymais ir A vitaminu, kurio yra kiaušinio trynyje.

Ką daryti? Keturis kartus per savaitę gaminkite kiaušinienę ar omletą iš trijų kiaušinių.

Norisi sūrio

Jei jūs – moteris, tuomet tai greičiausiai priešmenstruacinis periodas, lydimas raumenų spazmais ir bloga nuotaika. Jums trūksta pieno riebalų ir fosforo.

Ką daryti? Kiekvieną dieną valgykite po 100 g kietojo sūrio. Tačiau turėkite omeny, kad jis kaloringas, tad idealu, jei vartotumėte tokius produktus tokiomis proporcijomis: 30 g sūrio, 200 g briuselio kopūstų ir 100 g špinatų.

Norisi kažko rūgštaus: citrinos, spanguolių, raugintų kopūstų

Jūsų būsena – priešdepresinė arba jūs labai daug dirbate, tad jums reikia labai daug energijos. Gali būti, kad sumažėjo skrandžio rūgščių. Rūgščiuose vaisiuose ir daržovėse yra labai daug vitamino C.

Ką daryti? Pradėkite pusryčius nuo didelio apelsino. Kiekvieną dieną valgykite saldžiąją papriką ir citrinas.

Norisi midijų, austrių, kalmarų, krevečių

Jums, ko gero, trūksta jodo.

Ką daryti? Maloniausia, žinoma, suvalgyti kiekvieną dieną po 150 g midijų arba 250 g krabų salotų. Pigesnis variantas – įsigykite joduotos druskos ir dažniau gaminkite salotas iš jūrų kopūstų.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų