10 dalykų, kurių reiktų vengti, jei vaikas turi antsvorio.
Ieškoti kaltų
Vaikų apsivalgymo priežastys įvairios ir jas labai sunku kontroliuoti. Nereikėtų kaltinti savęs, maisto gamintojus ar gydytojus. Pripažinkite problemą ir spręskite ją: kartu su vaiku apsilankykite pas specialistus, analizuokite, ar iš tikrųjų šeima valgo teisingai, ar pakankamai judate.
Ignoruoti problemą
Jei vaikas yra apvalutis, mažai juda ir dažnai dūsta, nemanykite, kad visa tai dings su amžiumi. Jei abejojate, ar vaikas turi antsvorio, paskaičiuokite jo KMI arba apsilankykite pas gydytoją.
Sukurti uždraustą vaisių
Uždrausti produktai gali turėti nemalonių pasekmių. Greičiausiai, vaikas kels konfliktus dėl maisto ir vis tiek ieškos savo mėgiamų skanėstų pakeliui iš mokyklos. Jums reikia patiems sukurti sveikos gyvensenos sąlygas namuose ir rodyti vaikams pavyzdį.
Skatinti sėdimą gyvenimo būdą
Jei nusprendėte kovoti su vaiko antsvoriu, teks pamiršti apie pasyvų laisvalaikį. Stenkitės kartu daugiau vaikščioti pėstute, lankykite kartu baseiną, daugiau laiko praleiskite gamtoje ir vaikščiokite po miestą. Nupirkite vaikui dviratį, riedučius arba riedlentę.
Skirkite vaikui nesudėtingus buities darbus, kurie reikalauja fizinės jėgos: tegul tvarko butą, siurbia kilimus, neša šiukšles, eina į parduotuvę, kartu dirbkite darže ar sode.
Ir dar vienas svarbus punktas: kuo mažiau laiko praleiskite prie televizoriaus ar kompiuterio.
Būti blogu pavyzdžiu
Kiekvienam vaikui reikia gero pavyzdžio, ir, žinoma, pagrindinis veidrodis yra jo tėvai. Todėl praktika „daryk, kaip aš liepiu, o ne taip, kaip aš darau“ privers jus atsisakyti autoriteto.
Mankšta – tai linksma, teisinga mityba – tai skanu, ir tai jūs turite parodyti asmeniniu pavyzdžiu.
Bausti vaiką
Lengviausia parodyti vaikui, ką jis daro ne taip. Jūsų užduotis – išskirti teisingą elgesį. Negailėkite pagyrų: „ Tu šiandien šauniai žaidei futbolą!“, ir nekreipkite dėmesio į suplyšusius džinsus bei purvinus batus. Taip vaikas labiau pasitikės savimi.
Maistu skatinti
Vietoj to, kad už gerą pažymį vaišintumėte ledais arba už atsiprašymą atsipirktumėte mėsainiu, rinkitės kitus apdovanojimus. Kiekvieną kartą leiskite jam išsirinkti dovaną, susijusią su aktyviu laisvalaikiu.
Išsikelti nepasiekiamus tikslus
Keisti gyvenimo būdą reiktų nuo mažų dalykų. Padėkite vaikui išsikelti nedidelius, tačiau pasiekiamus tikslus, tarkim, kasdien atlikti 5 minučių mankštą. Švęskite kiekvieną mažą pergalę, kaip ir didelę: juk kiekvienas žingsnis – tai žingsnis į sveiką gyvenimo būdą.
Spręsti už vaiką, kas jam yra geriau
Žinoma, ar futbolas, ar gimnastika mažyliui padės numesti vieną kitą kilogramą. Tačiau jei vaikui nepatiks išrinktas sportas, jis vėliau ar anksčiau pradės iš jo išsisukinėti. Todėl klauskite vaiko, kas jam patinka: gatvės šokiai ar riedlenčių sportas?
Koncentruotis ties problema
Nereikia viso savo laisvo laiko skirti kovai su antsvoriu: ruošti specialų maistą, versti sportuoti arba sverti kasdien. Geriau priimkite sveiką gyvenimo būdą visa šeima: visi lankykite baseiną, daugiau vaikščiokite, kartu gaminkite. Taip išlošite visi, o vaikas net negalvos apie savo papildomus kilogramus.