„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vyrai perduoda savo antsvorį sūnums

Stebėdami vyrų ir sūnų fizinį raumenų vystymąsi, amerikiečių biologai išsiaiškino, kad storų vyrų sūnūs turi daugiau šansų „paveldėti“ antsvorį nei lieknų vyrų palikuonys.
Tėvas ir sūnus
Tėvas ir sūnus / Scott Ableman, Flickr.com

Felicija Novak su kolegomis iš Ohajo universiteto (JAV) šias išvadas pasakojo Endokrinologų draugijos konferencijoje. Mokslininkai teigia, kad medžiagų apykaita ir vaikų elgesys daugeliu atveju priklauso nuo to, kaip maitinosi jų tėvas prieš pradedant vaiką. Anksčiau pastebėti persivalgymai turi įtakos ir vaiko diabetui bei kitiems susijusiems negalavimams – visi šie stebėjimai padės gydytojams lėtinti ligų vystymąsi ir taip pratęsti žmonių gyvenimą.

Biologai stebėjo pelių augimą, kurių kolonijoje patinai buvo maitinami aukšto kaloringumo dieta. Po metų intensyvaus maitinimo patinai buvo suleisti su patelėmis. Tuo metu jie neturėjo jokio antsvorio. Kai patelės atsivedė jauniklių, mokslininkai juos stebėjo, reguliariai ėmė kraujo mėginius ir svėrė peliukus pirmaisiais gyvenimo metais.

Pasirodo, šių šeimų peliukai iki šešių mėnesių rečiau turėjo antsvorį palyginus su kitais graužikais, kurie maitinosi subalansuotu maistu. Po 12 mėnesių peliukai pradėjo persivalgyti ir jiems sutriko medžiagų apykaita. Tuo tarpu kiti graužikai buvo aktyvesni ir judėjo daugiau nei kontrolinės grupės pelės. Įdomu tai, kad šis fenomenas galiojo tik vyriškosios giminės graužikams.

Kol kas mokslininkai nėra nustatę priežasties, kodėl ir kaip antsvoris yra perduodamas iš tėvų sūnums. Jie dar gilinsis į šį atvejį ir lygins pelių genomus bei DNR baltyminius duomenis, kurie, kaip manoma, turi įtakos genų paveldimumui.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs